Steven Sinofsky: Windows 8 duoda daugiau, nei Apple už tą pačią kainą


Microsoft Windows padalinio vadovo Steven Sinofsky žodžiais, kuriuos cituoja resursas AllThingsD, kompanija ir jos partneriai – kompiuterių gamintojai surado būdą, kaip vartotojams pateikti šiuolaikiškus skaičiavimų įrenginius už daug patrauklesnę kainą, lyginant su „obuoliniu konkurentu“.

Jis pažymėjo, jog rinkoje egzistuoja nešiojami kompiuteriai su pilnaverte Windows 8 versija, kurie parduodami už $280. „Tai nuostabi sistema“, – pažymėjo jis, duodamas interviu po Windows 8 debiuto. „Tai nėra netbookai už sumažintą sistemos kainą. Už šiuos pinigus jūs gaunate pakankamai gerą kompiuterį, kuris tarnautų studentui visą jo mokymosi laikotarpį“.

Kalbama apie $280“,– pabrėžė jis. „Mes galime tai pasiūlyti tuo metu, kai kalbama apie 7“ pramogoms skirtus planšetinius kompiuterius už $330“. Nors kompanijos Apple pavadinimas nebuvo ištartas, tačiau visiškai aišku, jog pramoginė planšetė už minėtą sumą – tai prieš nepilną savaitę pristatytas 7,9“ ekraną turintis iPad mini, kuris turėtų sustiprinti kompanijos iš Kupertino pozicijas planšečių rinkoje, kurioje jau neblogai įsitvirtinę Google ir Amazon sprendimai.

Steven Sinofsky pažymi, jog labai patenkintas nauja kompiuterių linija, sukurta tokių kompanijų, kaip Acer, Lenovo ir Dell. Jis taip pat nurodė, kad egzistuoja eilė plonų, lengvų ir turinčių sensorinius ekranus ultrabookų, kurių kaina mažesnė, nei MacBook Air. „Tai nėra tiesiog nuolaida“, – pridūrė jis. „Tai yra ir inžinierių darbas, siekiant sumažinti kainą“.

Kalbant apie Windows RT, kuri naudojama su energetiškai efektyviai ARM procesoriais, tačiau gali paleisti tik naujas WinRT aplikacijas, Microsoft atstovas teigė, jog ši platforma vis tiek yra labai patraukli. „Tai iš tikrųjų yra asmeninis kompiuteris visiems“, – pažymėjo jis, tiesa, pripažindamas, kad norintiems pasinaudoti senomis Windows aplikacijomis, geriausiu variantu ir toliau išliks sistemos su Windows 8. Steven Sinofsky taip pat teigė, kad iPad gali būti geru pasirinkimu nedidelėje kelionėje, tuo tarpu Microsoft Surface gali patenkinti vartotojo poreikius net ir ilgalaikėje, su verslo reikalais susijusioje komandiruotėje.

Priminsime, jog visai neseniai Apple vadovas Tim Cook smarkiai iškritikavo Microsoft, nurodydamas, kad planšetėje Surface padaryta labai daug kompromisų, bandant apjungti tradicinį PC ir planšetę. „Galima sukurti automobilį, kuris skraido ir plaukia“, – pareiškė jis ataskaitinės konferencijos metu. „Tačiau aš nemanau, jog jis galėti viską atlikti gerai vienu metu“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos