Ubuntu 13.04 pasirodys 2013 m. balandį ir vadinsis Raring Ringtail


Pasirodžius Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal galutinei versijai, tapo žinomos naujos detalės apie būsimą šio populiaraus Linux distributyvo redakciją. Būsima operacinė sistema Ubuntu 13.04 turėtų pasirodyti 2013 m. balandžio 25 d. ir, kaip savo tinklaraštyje rašo kompanijos Canonical „tėvas“ – įkūrėjas Mark Shuttleworth, ji bus žinoma kodiniu pavadinimu Raring Ringtail.

Mark Shuttleworth teigimu, teisingesnis būtų pavadinimas „raring ringtail raccoon“, tačiau vėliau nuspręsta pavadinti trumpiau, laikantis dviejų žodžių tradicijos. Įdomu tai, kad Ubuntu kūrėjai jau kurį laiką savo operacinei sistemai parinkinėja egzotiškų žvėrių ir paukščių pavadinimus – galima prisiminti tą patį skujuotį (Pangolin), garnį (Heron), koalą, o dabar turėsime reikalų ir su meškėnu.

Ubuntu 13.04 kūrėjai, kurdami naują operacinę sistemą, atsižvelgs ir į programinės platformos optimizaciją mobiliems įrenginiams, įskaitant nešiojamus kompiuterius ir planšetes, o taip pat televizorius ir netgi išmaniuosius telefonus. Ne veltui Mark Shuttleworth pasiūlė kūrėjams, kurie spalio pabaigoje važiuos į renginį Kopenhagoje (Danija), prigriebti su savimi planšetinį kompiuterį Google Nexus 7 kaip tam tikrą etaloninį įrenginį, kuris bus naudojamas, kuriant naują operacinę sistemą. Preliminarios Raring Ringtail versijos pasirodys gruodžio 6 d. ir vasario 7 d. (alpha-versijos), kovo 7 d. (beta) ir balandžio 18 d. (release candidate).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos