Sąsajų specialistas apie Windows 8: „Microsoft meta vartotojus po tanku“


Nemažai tiek paprastų vartotojų, tiek ir ekspertų yra sunerimę dėl Microsoft sprendimo kardinaliai pakeisti Windows 8 vartotojo grafinę sąsają, į stacionarią OS versiją įdiegiant ir naują planšetinę aplinką WinRT. Gerai žinomas dizaino specialistas Jakob Nielsen ilgai tylėjo, tačiau dabar nesusilaikė ir pareiškė savo nuomonę, teigdamas, jog tradicinių asmeninių kompiuterių vartotojai, iš esmės, yra tarsi metami po tanku tų Microsoft specialistų, kurie sukūrė naują Windows 8 dizainą.

Jakob Nielsen nepatinka tai, ką Microsoft padarė su Windows 8 vartotojo sąsaja

Daugelis jau dabar reiškia didelį nepasitenkinimą Microsoft sprendimu pašalinti standartiniu tapusį mygtuką Start ir atitinkamą meniu, pakeičiant visa tai absoliučiai nauju ekranu. Turbūt vienas iš graudžiausių pavyzdžių, tai Youtube puikiai pagarsėjęs vaizdo klipas, kai Chris Pirillo davė savo tėčiui, kuris anksčiau dirbo su Windows 7, pirmą kartą pabandyti Windows 8. Aišku, didžiausia problema tapo kaip tik dingęs Start:

Dizaineris Jakob Nielsen iš Nielsen Norman Group testuoja sąsajas jau daugelį metų, ir jo pirmieji bandymai su Windows 8 rodo, jog žmonės susiduria su eile problemų, ypač bandant persijungti tarp tradicinio darbastalio ir Start ekrano naujoje operacinėje sistemoje Windows 8. Jis mano, kad nauja programinė platforma yra gera planšetėms, tačiau ne tradiciniams asmeniniams kompiuteriams, kol galiausiai padaro išvadą: „Aš tiesiog manau, jog kai kalbama apie tradicinę klientų bazę, biuro kompiuterių vartotojus, tai jie, iš esmės, metami po tanku.“

Galbūt jis teisus. Ir jei tai tiesa, Microsoft gali gana smarkiai pabloginti savo tradiciškai pelningam verslo segmentui – stacionariems kompiuteriams skirtų operacinių sistemų pardavimui.

2 komentarai (-ų)

  1. Me parašė:

    Nu nzn, isigijau ta akcijine licenzija, pastaciau tos win8, galvoju grizti prie win7, nors ir keleta % win8 greiciau dirba, kolkas OS yra neisdirbta, dar daug klaidu ir visokiu bug`u. kitais metais jai bus start normalus, manau galima naudotis. Jai su ssd tai uzsikrauna panasiai kaip ir win 7, bet programos pasileidzia kaikurios gan greiciau, lyginant su win7 ant kokiu 5%, win7 kaikurias programas ir taip per akimirka atidaro, tai ant win8 ta „akimirka“ pagreitejo. Naudoju i7 ir ssd intelio 320 serijos.

    Is esmes win8 tikrai nebloga OS, tik neisdirbta dar iki galo.

  2. Mindaugas parašė:

    Einant iš XP į Vista/7, irgi dauguma pliekėsi, kad visiems nepatinka, kad XP yra geriau. Su laiku perėjo. Naudoju Win8 jau keletą mėnesių, asmeniškai matau nemažai pliusų dėl ko nenoriu grįžti atgal į Win7.

    Btw.. Pritariu „Me“ nuomonei. Reikia šiek tiek laiko, kol Windows aptvarkys sistemą, bet ar to nebuvo su visomis kitomis versijomis? 🙂


Kitos kategorijos naujienos