Windows 8: kaip sugrąžinti Start meniu ir standartinį darbastalį


Windows 8 jau pradėjo savo kelionę į vartotojų kompiuterius. Tai reiškia, jog nuo šio momento dauguma naujų kompiuterių taip pat bus tiekiama su nauja operacine sistema. Pasirodys ir planšetės su Windows 8 bei Windows RT, pasirodys ir nauja vartotojo grafinė sąsaja, kuri dar testavimo stadijoje vadinosi Metro UI bei lengva ranka pradangino Start meniu. Toks dalykas patiks ne kiekvienam stacionarių ar nešiojamų kompiuterių vartotojui. Tačiau visa tai – ne bėda: yra ne viena programa, kuri leis viską sutvarkyti taip, kaip jau įprato matyti anksčiau.

Start8

Start8 kuriama kompanijos Stardock, o jos veikimo principas paprastas: ji leidžia padaryti Windows 8 grafinę vartotojo sąsają tokią, kokią mes matėme Windows 7, Windows XP ir senesnėse versijose. Pirmiausia, bus gražintas „Start“ mygtukas (kokį mes puikiai pažįstame iš Windows 7) bei galimybė „priklijuoti“ programų ikonas užduočių juostoje. Be to, Start8 leis programoms pasirodyti standartiniame darbastalyje, o ne naujame ekrane, kuriame mes galime matyti taip vadinamas „gyvas korteles“.

Antra vertus, meniu „Start“ gali rodyti ir standartinį Windows 8 aplikacijų sąrašą. Taip pat programa leidžia išjungti „karštuosius kampus“, kai ant jų nukreipiamas pelės kursorius. Aišku, bus galima rasti ir kitų naudingų funkcijų.

ViStart

ViStart – tai paprastesnė aplikacija, kuri leidžia daryti tą patį, t.y. grąžinti meniu ir mygtuką „Start“. Meniu gali būti skirtingų temų, pavyzdžiui, Metro UI, Windows 7 arba Windows XP. Vartotojas gali nustatyti meniu ir temas pagal savo skonį. ViStart leidžia greitai surasti reikiamus meniu ir failus. Kūrėjų teigimu, paieškos sparta yra didesnė, jei operacinėse sistemose Windows XP, Vista ir 7.

Classic Shell

Classic Shell  – tai aplikacija, kuri apjungia ankstesnių Windows versijų galimybių rinkinį. Po programos įdiegimo, paspaudus „Start“ mygtuką, atsiranda langas, kurie leidžia pasirinkti meniu išvaizdą – pilną, dviejų juostų arba vienos. Yra ir standartinis laukelis „Search“ bei punktas „Run“. Yra galimybė iškviesti sistemos pagalbininką. Lyginant su jau minėtomis programomis, Classic Shell suteikai žymiai daugiau galimybių, optimizuojant vartotojo sąsają.

Pokki for Windows 8

Pokki for Windows 8 – tai dar viena programėlė, kuri leidžia vartotojams atrasti tai, kas buvo ankstesnėse Windows operacinėse sistemose. SweetLabs kūrėjai tikina, jog įdiegus programą, ji veikia lygiai taip pat, kaip ir kitos „Start“ meniu ir tradicinį darbastalį atstatančios programos. Dizainas gana paprastas ir aiškus, suteikiama prieiga prie visų reikiamų standartinių katalogų ir programų sąrašo. Beje, Pokki siūlo netgi programų, kurias galbūt norėtumėte įdiegti (pavyzdžiui, Angry Birds, Youtube), kartu pateikdama nuorodą į Windows 8 aplikacijų el. parduotuvę. Kartu kūrėjai siūlo ir Pro versiją, už kurią prašoma susimokėti.

Start Menu 7

Start Menu 7 kūrėjas savo projektą nekukliai vadina geriausiu sprendimu, pakeičiančiu standartinį Windows Start meniu. Po programos įdiegimo viskas veikia gana intuityviai, kaip ir ankstesnėse Windows versijose. Yra galimybė rūšiuoti programas pagal abėcėlę, atidaryti norimus katalogus ir programas vienu paspaudimu, gauti prieigą prie „Run“ meniu punkto, modifikuoti Power mygtukus ir t.t. Nors tarp palaikomų platformų Windows 8 neminima, tačiau programa veikia ir šioje operacinėje sistemoje. Šalia nemokamos versijos siūloma ir Pro variantas (aišku, mokamas).

2 komentarai (-ų)

  1. Me parašė:

    Kiek teko bandyti jas is bedos galima naudoti, bet velgi pilna bug`u dar. Nepatiko, kad iskraipo menu juosta.

  2. nemano reikalas parašė:

    Jei jau žmonėms taip sunku atsisakyti Start mygtuko, kad net pasiruošę mokėti pinigus už pro versijas…. tai neįsivaizduoju, kaip jie pereitų nuo vienos OS prie kitos (pvz. Windows -> Linux). Atrodo neįmanomas dalykas.


Kitos kategorijos naujienos