Šiek tiek apie integruotas Windows 8 saugumo funkcijas


Windows 8, kaip teigia šios operacinės sistemos kūrėjai, savyje turės tikrai daug naujovių, o taip pat galybę patobulinimų saugumo srityje. Microsoft pareiškė, kad Windows 8 – tai pati saugiausia operacinė sistema iš kada nors išleistų anksčiau. Saugumo ekspertai taip pat šiems kompanijos iš Redmondo teiginiams. Aryeh Goretsky, kompanijos ESET mokslinis darbuotojas, jau spėjo pareikšti, jog Windows 8 šiandien yra saugiausia Windows versija.

Po visų apsaugos būdų, realizuotų Microsoft Windows 8, analizės mes padarėme išvadą, jog ši Microsoft Windows yra pati saugiausia šiai dienai. Tačiau tai nereiškia, jog ji nėra pažeidžiama bei gali atlaikyti visas grėsmes. Anksčiau ar vėliau bet kuri apsauga gali būti įveikta, ir viskas priklausys nuo to, kaip greitai Microsoft darbuotojai reaguos į iškilusias grėsmes“.

Naujasis Security Center suteiks greitą prieigą prie kompiuterio saugumo sistemos būsenos. Čia bus galima pakeisti tiek Interneto, tiek ir UAC nustatymus. Taip pat Windows 8 parodys svarbią informaciją apie kompiuterio saugumą: ugniasienės statusą network firewall status), Windows atnaujinimus, apsaugą nuo virusų ir kitokių kenkėjiškų programų (unwanted software protection), vartotojų paskyrų kontrolę (UAC), Windows Smartscreen, saugančio nuo netinkamų ar kenkėjiškų programų, parsiųstų iš Interneto, paleidimo, taip pat tinklo prieigą (Network Access Protection).

Windows Defender taps kažkuo daugiau, nei apsauga nuo šnipinėjančių programų. Galima konstatuoti, jog tai praktiškai pilnavertė antivirusinė programa, kurią mes dabar pažįstame kaip Microsoft Security Essentials. Programa Windows Defender operacinėje sistemoje Windows 8 bus įdiegta pagal nutylėjimą, ir kai tik Windows 8 bus aktyvuota, reguliariai gaus atnaujinimus kaip ir kitos antivirusinės programos. Programa veiks foniniu režimu, kartu išliks galimybė paleisti pilną sistemos skenavimą.

Įdiegus trečių šalių antivirusinę, Windows Defender automatiškai atsijungs, tiesa, reikės turėti omenyje, jog Microsoft antivirusinės nebus galima pašalinti iš jūsų kompiuterio (bent jau taip teigia programinės įrangos giganto atstovai). Ekspertai iš ESET jau spėjo pareikšti, jog kompiuterių gamintojai bet kokiu atveju diegs trečių šalių antivirusines, kurios leis gauti daugiau pelno (ar suteikti kompiuteriui papildomos vertės vartotojų akyse). Aišku, jei jums pateks į rankas toks kompiuteris su Windows 8, jūs bet kada galėsite pašalinti trečių šalių antivirusinę ir naudotis tik Windows Defender.

2 komentarai (-ų)

  1. Remigijus parašė:

    Seniai tūrėjo būti apsauga (antivirusinė) pačiuose Windows’uose, kad mažiau išmanančiams ir mažiau naudojančių vartotojų neapsunkintų papildomos problemos, žinių stokos problemos. O kai bus Windows su antivirusinė, nereikės sukti galvos dėl kitų dalykų.

  2. ZeroFM parašė:

    Jo stock antivirusinė tokia pat ,,gera“ kaip ir IE …


Kitos kategorijos naujienos