Žaidimų įtaka agresijai: fundamentalus tyrimas


Ką gi, pagaliau paaiškėjo, jog kompiuteriniai ir video žaidimai su smurto scenomis iš tikrųjų negatyviai įtakoja augančios kartos psichiką ir elgesį. Jei anksčiau tokie tvirtinimai buvo aktyviai jei ne neigiami, tai laikytini diskutuotinais, tai dabar, panašu, tai niekam nekelia abejonių.

Štai tokio tipo žaidimai, mokslininkų teigimu, skatina augančią kartą elgtis agresyviai

Kanadoje esančio Broko universiteto mokslininkai ketverius metus atidžiai tyrinėjo grupę, kurią sudarė pusantro tūkstančio mokyklinio amžiaus paauglių (pradedant 14 – 15 metų ir baigiant 17 – 18 metų mokiniais). Maždaug pusė iš šios grupės, beje – gražiosios lyties atstovės.

Fundamentalaus ketverių metų paauglių stebėjimo rezultatai nedžiugina: tie paaugliai, kurie reguliariai žaidė žaidimus su smurto scenomis, nuolat buvo tvirtai įsitikinę, jog agresija kitų atžvilgiu – visai adekvatus bet kurio konflikto sprendimas, o kartu ir logiška išeitis, realizuojant savo pyktį.

Visa tai pasireiškia netgi buitiniame lygmenyje – pavyzdžiui, buvo pažymėta, jog kovinių žaidimų gerbėjai su laiku vis mieliau stumdo ir muša tuos, kurie atsitiktinai jiems užmina ant kojos arba praeidami netyčia užkabina.

Pastarojo projekto vyriausiasis vadovas, profesorė Teena Willoughby, pareiškė: „Šis tyrimas – pirma, kas aiškiai nurodo ryšį tarp žaidimų su smurtu pomėgiu ir gerai pastebimu agresyvaus charakterio vystymosi. Tai – svarbūs ir kartu nerimą keliantys rezultatai, atsižvelgiant į tai, kiek daug laiko dauguma paauglių praleidžia žaisdami tokio tipo žaidimus“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos