Kitąmet HP ir Lenovo padidins nešiojamų kompiuterių gamybą


HP savo nešiojamais kompiuteriais ketina apdovanoti kiekvieną iš mūsų. Tik ar mes to norėsime?

Nežiūrint į tai, jog pasaulinės ekonomikos būklė vis dar sunki, o planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų populiarumas auga labai dideliais tempais, kompanijos HP ir Lenovo tikisi kitais metais situacijos pagerėjimo, todėl jau dabar planuoja mobilios elektronikos gamybą. Šaltiniai iš Taivano praneša, jog abu gamintojai 2013 m. ketina išleisti po 40 mln. nešiojamų kompiuterių, o tai yra atitinkamai 25% ir 37% daugiau, nei šiais metais.

Atsižvelgiant į tai, jog pasaulinės ekonomikos pagerėjimo kol kas nenusimato, rinkos analitikai tokį optimizmą laiko perdėtu. Juo labiau, kad ir ta pati operacinė sistema Windows 8 netapo nešiojamų kompiuterių (taip pat ir stacionarių) rinkos gelbėtoja, juolab kad patiems vartotojams ne tik reikės priprasti prie Windows 8 vartotojo grafinės sąsajos, tačiau kartu turės pasirinkimą – tai planšetes ir išmaniuosius telefonus su mobiliomis platformomis Android ir iOS.

Kalbant apie kitus gamintojus, galima paminėti  kompanijas Toshiba ir Acer, kurios kitais metais planuoja realizuoti atitinkamai 20 mln. ir 28 mln. nešiojamų kompiuterių, o tai yra augimas, lyginant su 2012 m., atitinkamai 25% ir 7,7%. Tuo tarpu geriausiai situaciją rinkoje atspindi P. Korėjos kompanijos Samsung planai: elektronikos gigantas 2013 m. planuoja realizuoti 17 mln. nešiojamų kompiuterių ir 40 mln. planšečių. Ir nors nešiojamų kompiuterių atveju tai reikš 21% augimą, tačiau planšetinių kompiuterių atveju šis padidėjimas bus dar didesnis – net 300%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos