AMD planuose neliko vietos Steamroller procesoriams?


Kai kurie pasimistai jau ne kartą buvo užsiminę, jog 2013 m. kompanija AMD nespės išleisti procesorių su Steamroller architektūra, o tuo metu, kai jie vis tik pasirodys, sprendimų be integruotos grafikos jau nebeliks. Kol kas patvirtina, kad hibridiniai procesoriai Kabini su Jaguar architektūra pasirodys 2013 m. I pusėje – apie tai pranešė patys AMD atstovai per ataskaitinę ketvirčio konferenciją. Buvo pažadėti ir dar spartesni procesoriai, todėl Kabini greičiausiai vieni neliks.

Turkų resurso Donanim Haber puslapiuose publikuota šviežia skaidrė, pasakojanti apie 2013 m. AMD planus, leidžia įsitikinti, jog procesoriams su Steamroller architektūra būsimais metais vietos neliko. Galingiausių segmentą užims Vishera procesoriai su Socket AM3+ platforma, kuri buvo pristatyta praėjusį mėnesį. Sprendžiant iš turimos informacijos, jiems kompaniją palaikys Radeon HD 8000 serijos vaizdo plokštės.

Procesorius Trinity pakeis hibridiniai naujokai Richland, kurie naudos tą patį Socket FM2 lizdą. Jiems bus skirti mikroschemų rinkiniai Bolton, tačiau tikėtina, jog naujiems APU tiks ir dabartiniai Hudson serijos mikroschemų rinkiniai. APU Richland skaičiavimų branduoliai greičiausiai naudos Piledriver architektūrą, o štai grafikos posistemė bus naujesnė, nei dabartiniuose APU Trinity. Turbūt būtent Richland procesorių AMD atstovai ir turėjo omenyje, kalbėdami apie greitesnius nei Kabini sprendimus.

Savo ruožtu, procesoriai Kabini bus skirti Socket FT3 platformai, o atskiro mikroschemų rinkinio jiems nereikės, kadangi visas funkcionalumas bus realizuotas pačiame procesoriuje. Galima spėti, jog procesoriai su Steamroller architektūra pasirodys tik 2014 m., jei tik AMD po visų reformų apskritai jų neatsisakys.

Vienas komentaras

  1. Tomas parašė:

    Gal ir gerai. Bus i ka pasikeisti pirmuosius fx serijos procesorius


Kitos kategorijos naujienos