AMD Vokietijoje uždarys savo Linux kūrėjų padalinį


Kompanija AMD, kuri ne taip seniai pareiškė apie personalo mažinimą, imsis ir kitų priemonių išlaidoms mažinti, praneša resursas Xbitlabs. Vienu iš tokių veiksmų taps Vokietijos Drezdeno mieste esančio tyrimų centro OSRC (Operating system research centre) uždarymas. Pastarasis yra organizacijos AMD Research dalis bei užsiima, iš esmės, operacinių sistemų Linux branduolių, suderinamų su kompanijos procesoriais, kūrimu ir tobulinimu.

Serverių segmentas laikomas tikrai perspektyviu, tad AMD išlaidų mažinimo kirvis gali nukirsti ne tą šaką

Centras buvo įsteigtas 2006 m. balandžio mėnesį ir yra savotiškas tarpininkas tarp operacinės sistemos Linux kūrėjų bei AMD procesorių inžinierių ir dizainerių komandos. OSRC nemažai nusipelnė, kai kalbama apie naujos kartos AMD procesorių palaikymą Linux programinėje platformoje. Pagrindinis centro akcentas – koncentruotis operacinių sistemų virtualizacijos srityje, atminties valdyme, daugelį procesorių gijų palaikančių užduočių planavime ir produktyvumo daugiabranduolėse architektūrose matavime. Laboratorija taip pat kūrė programinius atnaujinimus ir patobulinimus, skirtus Linux sistemoms su įvairių 64 bitų serverinių AMD procesorių galimybių palaikymu.

OSRC personalo skaičius sudarė 25 žmonės, kurie padėdavo įgyvendinti naujų AMD platformų palaikymą operacinėse sistemose Red Hat Enterprise Linux, Suse Linux Enterprise ir kt. Dalis personalo, be Drezdene esančių kolegų, dirbo Ostino mieste (Teksaso valstija, JAV). Nuo šiol būtent čia bus optimizuojama Linux veikla sistemose su AMD Steamroller, Excavator ir Jaguar architektūromis. Taip pat nenukentės kompanijos GPU ir APU tvarkyklių atviro kodo sistemoms kūrimas. Kompanija ir toliau išliks elitiniu organizacijos Linux Foundation nariu, taigi jos dalyvavimas Linux plėtroje nesibaigia.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos