Android ekosistema: daug daug skaičių


Mobiliai operacinei sistemai Google Android sukako 5 metų jubiliejus. Rugsėjo mėnesio viduryje direktorių tarybos pirmininkas Eric Schmidt pranešė, jog pasiektas 500 mln. aktyvuotų įrenginių lygis, o kasdien aktyvuojama 1,3 mln. Android mobilių įrenginių. Atlikus nesudėtingus matematinius skaičiavimus, galima teigti, jog šiai dienai parduotų Android įrenginių skaičius viršijo 570 mln., tuo tarpu vienas milijardas bus pasiektas Android dar nesukakus šešerių metukų gimtadieniui. Antra vertus, ne visi iš parduotų įrenginių vis dar naudojami.

Nors Facebook prireikė mažiau laiko, kad būtų pritrauktas vienas milijardas vartotojų, reikia pažymėti, jog visos Facebook paskyros yra nemokamos. Įdomu tai, jog dar gegužės mėnesį įvairių Android grafinių apvalkalų skaičius sudarė apie 4 000, tuo tarpu unikalių įrenginių – ne mažiau 600.

Pirmosios dvi Android versijos 1.0 ir 1.1 savo kodinių vardų neturėjo, savo ruožtu, desertų garbei skirta tradicija prasidėjo nuo versijos 1.5, kuri buvo pavadinta Cupcake (keksas). Vėliau buvo išleista 1.6 Donut ir 2.1 Eclair. Dauguma Android vartotojų savo operacinę sistemą pažino po versijos 2.2 Froyo. Tiesa, senutėlė Eclair, resurso AppBrain duomenimis, vis dar įdiegta į 3,4% naudojamų įrenginių.

Froyo išlaiko 10,3% Android ekosistemos. Dominuojančią padėtį užima 2.3 Gingerbread – jai priklauso 43,4%. Toliau yra Android 4.0 Ice Cream Sandwich su 32,4%: atsinaujinimas iki šios versijos gana smarkiai vėlavo, tuo tarpu dabar jai trukdo augti naujausios versijos 4.1 ir 4.2 Jelly Bean, kurioms tenka 9,1% Android įrenginių. Turbūt mažiausiai sėkminga tapo planšetinės Android versijos 3.0—3.2 Honeycomb, kurios kartu paėmus užima 1,3%.

Google operacinės sistemos populiarumas, ekspertų teigimu, susijęs ne tik su šios programinės platformos privalumais bei atvirumu kitiems rinkos dalyviams, tačiau ir dėka didelio aplikacijų pasirinkimo: to paties šaltinio duomenimis, lapkričio 5 d. jų skaičius siekė 556 802, tuo tarpu tik 26% iš jų yra taip pat vadinami „žemos kokybės“ sprendimai; 24,7% visų Android aplikacijų yra mokamos.

Iš populiariausių Android išmaniųjų telefonų lyderiu (8 atvejai iš 10) galima pripažinti Samsung Galaxy seriją. Ir galima konstatuoti, jog artimiausiu metu lyderio poziciją iš Samsung Galaxy S II perims ne kas kitas, o Galaxy S III, kurio pardavimai visai neseniai viršijo 30 mln. egzempliorių ribą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos