Android jau užima 75% išmaniųjų telefonų rinkos


Kompanija IDC suskaičiavo, jog III ketvirtyje visame pasaulyje buvo realizuota apie 181,1 mln. išmaniųjų telefonų su įvairiomis programinėmis platformomis. Augimas, lyginant su 2011 m. III ketvirčiu, kai pardavimai bus lygūs 123,7 mln., sudarė 46,4%.

Populiariausiais ir toliau išlieka Android įrenginiai: tokių mobilių sprendimų populiarumas per metus šoktelėjo net 91,5% – nuo 71 mln. iki 136 mln. vienetų. Išmaniųjų telefonų su OS Android rinkos dalis ūgtelėjo nuo 57,5% iki 75,0%. Tai reiškia, jog per praėjusį ketvirtį trys iš keturių parduotų išmaniųjų telefonų turėjo įdiegtą operacinę sistemą Android.

Išmaniųjų telefonų iPhone su iOS pardavimai padidėjo 57,3% ir pasiekė 26,9 mln. vienetų ribą. Jų dalis III ketvirtyje sudarė 14,9%, kai prieš metus per atitinkamą laikotarpį siekė 13,8%.

RIM BlackBerry įrenginių realizacija sumažėjo 34,7% – nuo 11,8 mln. iki 7,7 mln. vienetų. Šios linijos komunikatoriai III ketvirtyje užėmė 4,3% rinkos, tuo tarpu kai prieš metus šis rodiklis siekė 9,5%. Akivaizdu, jog kompanijos RIM netenkina tokia padėtis, tad stengiamasi kuo greičiau rinkai pateikti programinės platformos BlackBerry 10 veikiančius sprendimus, kuriuos jau dabar testuoja daugiau nei 50 skirtingų mobiliojo ryšio operatorių visame pasaulyje.

Galima paminėti ir Nokia „antipasiekimus“: jos išmanieji telefonai per III ketvirtį parodė apgailėtiną pardavimų lygį – realizacija sumažėjo net 77,3%, o bendras parduotų išmaniųjų telefonų per minėtą laikotarpį kiekis siekė 4,1 mln. vienetų. Šios programinės platformos dalis smuko nuo praėjusiais metais turėtų 14,6% iki 2,3%.

Po truputį populiarėja išmanieji telefonai su operacine sistema Windows Phone, kurių pardavimai išaugo net 140% – nuo 1,5 mln. iki 3,6 mln. vienetų. III ketvirtyje šios programinės platformos rinkos dalis siekė 2,0%, kai prieš metus šis rodiklis sudarė 1,2%. Reikia manyti, jog WP rinkos dalis padidės dar labiau, kai įsisiūbuos WP8 išmaniųjų telefonų pardavimai (bent jau to labai tikisi Microsoft bei jos partneriai, tarp kurių šis aspektas labiausiai laukiamas būtent suomių kompanijos Nokia).

9 komentarai (-ų)

 1. efix parašė:

  kaip tais nesiderina su straipsniu apie naršykles, kur safari mobile užima >60%, matomai ją į androidus diegia masiškai (cha cha cha)

  • Karvė parašė:

   Labai paprasta ir derinasi. iPhone vartotojai savo telefonus naudoja naršymui, o daugelis Android (turbūt 90% pigesnių modelių) naudoja tik skambinimui ir sms, nes jiems to išmaniojo nelabai ir reikia, o Android įsigijo tik dėl to, kad šiuolaikinių telefonų neišmaniųjų beveik ir neliko, arba jie yra juokingi – orientuoti į 3 pasaulio šalis arba pensininkus (beje žinau kelis verslininkus, kurie naudoja tuos pensininkų telefonus, nes jiems jie puikiai patenkiną jų poreikius).

   • Evaldas parašė:

    Ar tikrai? Bent kelis draugus turiu, kurie naudojasi iPhone. Jokio naršymo. Skambinimas ir sms. Ir tai tik keli. Toki patys tiek Androido tiek iOS ar WP vartotojai, yra kam pakanka minimaliai, yra tokių, kuriem patinka modint ir naudot plačiai galimybes.

 2. Ooo parašė:

  Tegu užima nors ir 95% rinkos, vistiek toks pats shit tas androidas kaip ir kokie windows, kure irgi dominuoja. Varguoliai planetoje i rgi sudaro panašų procenta, ir jie ir renkasi tokius produktus, tegu. Aš nieko bndro su tuo nenoriu tureti, nes išbandziau savo kailiu koks bulshittas androidas, po to pabandziau, apple, nera lygiu, ir net kalbet apie tai neverta ir lygint.

  • isprotejes del Samsung parašė:

   Na na ir paspasakok kas tau nepatiko androide ? Sunkus valdymas ? Zinok as izbandziau IOS ir nesuprantu ka jus ten stebuklingo matot ? Esi varguolis kuris turi Iphona ? Netrauk debesis , nes turedamas iphona protingesnis ir turtingesnis netapsi.Eilinis runkelis raso nusipirkes ihona issimoketinai ir uzrietes nosi.Zinok dabar vaiksiok po gatve atkises visiem nes kitiap niekas neatskirs taves nuo ne varguolio. CHA CHA

 3. ZeroFM parašė:

  obuolio fanai kaip visada nepateikia jokių argumentų . Garantuotai nusipirkę patį pigiausia android ,,smartą“ pvz: http://www.mobili.lt/lt/telefonai/huawei/u8160.html jį lygina su 2200lt+ ifonu …

 4. Nerijus parašė:

  Juokina tie Ifanai 🙂 Kaip jiems paprastai viskas atrodo, nusipirko aparaciuka su obuolio zenklu ir jau pakilo i aukstesne kasta 🙂 Klounai jus obuoliniai 🙂 Jei applui nebutu lygiu, tai ju rinkos dalis butu ne 15%, o 98%! Juk visi noretu tureti produkta neturinti sau lygiu :))

  • Karvė parašė:

   Ne tai, kad noriu aiškinti, kuo iPhone yra geriau, bet juokiesi iš Apple fanų, kad jie nelabai gudrūs, o paskui pats sėkmingai nusišneki. Jei tartume, kad iPhone neturi lygių, tai dar nereiškia, kad jų rinkos dalis būtų didelė (beje ir skaičiuoti nemoki – 1 iš 4 yra 25%) – jei iPhone neturėtų lygių, Apple galėtų neribotai kelti jo kainą, nes norintys geriausio, jį vis tiek pirks. Dėl iPhone pasidarytų gana brangus ir daugelis žmonių jo neįgalėtų įpirkti, todėl rinktųsi pigesnius produktus. Tokie yra rinkos dėsniai. Tau dabar pačiam spręsti, kiek šitas scenarijus yra teorinis (t.y. „būtų“) ir kiek realistiškas (t.y. „yra“).

 5. Sarunas parašė:

  Tiek Android, tiek iPhone turi savo pliusu ir minusu, ir kiekvienas gali pasirinkti, kas jiems yra priimtiniau, as asmeniskai renkuosi Android del OS lankstumo, atvirumo, funkcionalumo.


Kitos kategorijos naujienos