Apple savo kompiuteriuose planuoja atsisakyti Intel procesorių?


Net ir labai suplonėję MacBook Air vis dar naudoja Intel procesorius. Tik ar ilgam?

Visi Apple mobilūs įrenginiai, jei nežiūrėtume į nešiojamus kompiuterius, šiuo metu naudoja procesorius su ARM architektūra, kurie buvo sukurti išeivių ir kompanijos P.A. Semi, o dabar tobulinami pačių Apple inžinierių, tuo tarpu gamyba kol kas užsiima kompanija Samsung. Gandai apie Apple ketinimus atsisakyti Intel procesorių visuose likusiuose savo kompiuteriuose periodiškai pasirodė su pavydėtinu įkyrumu, ir publikacija resurse Bloomberg netapo kažkuo išskirtiniu.

Leidinys, nurodydamas informuotus šaltinius, praneša, kad Apple galvoja apie galimybę pakeisti Intel procesorius Mac šeimos produktuose į tuos, kurie dabar naudojami kompanijos planšetiniuose kompiuteriuose ir išmaniuosiuose telefonuose. Korporacijos inžinierių nuomone, kuriais ir remiasi šaltinis, Apple procesoriai vieną dieną taps tokiais produktyviais, jog bus naudojami daug plačiau nei dabar, taigi jie gali tapti ir stacionarių bei nešiojamų kompiuterių pagrindu.

Žinoma, kol kas tai yra tik ateities perspektyva, tačiau mobilių ir stacionarių kompiuterių priartėjimas lems Apple atsisveikinimą su Intel. Unifikuota platforma leis vartotojams lengviau pereiti nuo vieno įrenginio prie kito, o procesorių su identiška architektūra naudojimas konkrečiu atveju yra labai pageidautinas. Antra vertus, iki to laiko Intel gali sukurti labai ekonomiškus, o kartu ir labai produktyvius procesorius, kurie atitiks Apple reikalavimus, taigi klausimas dėl bendradarbiavimo nutraukimo gali būti ir neiškeltas į oficialų lygmenį.

4 komentarai (-ų)

 1. guru parašė:

  kad tik apple nepersistengtų su savo cpu kišimu visur, kur tik netingi. yra ir tokių žmonių, kuriems reikia daugiau, nei fb tupėti, foto pažiūrėti ir internete panaršyti.

  • amba parašė:

   įsiskaityk į straipsni,apple savo procesorius GALBŪT NAUDOS SAVO MAC ŠEIMOS PRODUKTUOSE(nematau to visur kiša apie kuri tu šneki) ir tai darys tik tada kai jie taps pakankamai produktyvus,straipsnyje taip pat minima kad tai dar tik ateities perspektyva,kurios gali ir nebuti jai intel sukurs kanors geresnio energijos vartojimo aspektu nei yra db.

 2. AMD parašė:

  Iki 2006 metų taip ir buvo. Apple naudojo Power PC procesorius, kol nenusprendė pasikliauti Integrated Technologies arba kitaip žinomu Intel. Nauji procesoriai – nauja strategija užsidirbti pinigų iš procesorių pardavimų. Naturalu ir paprasta.

  Jeigu kurs, tikėtina:

  a) savo jėgom
  b) kaip ir anksčiau naujam aljanse (IBM-Motorola buvo) sakykim galimas su (mažai tikėtina) AMD/ARM/VIA/TI/SPARC/Qualcomm… kas turi daugiau žinių?
  c) dalinai su Intel

 3. AMD parašė:

  Intel, t.y. Integrated Electronics.


Kitos kategorijos naujienos