ARM papasakojo apie 64 bitų Cortex-A50 kartos procesorius


Nors AMD pareiškimas apie x86 ir ARM architektūros derinį Opteron procesoriuose ir buvo prognozuojamas, tačiau peno pamąstymams vis tik liko nemažai. Kaip jau rašėme, AMD savo hibridinius serverinius procesorius ketina pristatyti 2014 m. Kai kurie šaltiniai teigia, jog tokie procesoriai apjungs Jaguar skaičiavimų branduolius ir keletą ARMv8 architektūros 64 bitų branduolių, taip pat SeaMicro Freedom Fabric infrastruktūrą bei Volcanic Islands kartos grafinį branduolį.

Pati kompanija ARM savo kortas atskleidė tik vakar, papasakojusi apie ARMv8 architektūra, kurią atstovaus Cortex-A50 kartos procesoriai. Jie bus evoliucine Cortex-A15 ir Cortex-A7 sprendimų atšaka, gavusią 64 bitų instrukcijų palaikymą. Cortex-A57 branduoliai ARM koncepcijoje yra „dideli“ bei produktyvūs, tačiau jie dirbs kartu su kompaktiškais bei ekonomiškais Cortex-A53.

Abiejų tipų branduoliai bus patalpinti viename procesoriuje, panašų sprendimą jau naudoja kompanija nVidia savo Tegra 3 procesoriuje. Formaliai Cortex-A57 branduoliai yra skirti serverių rinkai, taip pat planšetinių kompiuterių bei taip vadinamų „superfonų“ segmentui. Lyginant su dabartiniais sprendimais, esančiais mobiliuose įrenginiuose, Cortex-A57 sparta yra tris kartus didesnė. Antra vertus, lyginant su Cortex-A15 bei atliekant operacijas su 32 bitų kodu, spartos rodiklis yra daug kuklesnis – iki 20-30%. Procesoriai su Cortex-A57 architektūra gali turėti iki 16 branduolių ir daugiau.

Cortex-A53 turi kitus prioritetus – jie nėra greitesni nei dabartiniai Cortex-A9 procesoriai, tačiau kristale užima 40% vietos mažiau, jei naudojama 32 nm technologija. Ši architektūra turėtų atnešti 64 bitų instrukcijų palaikymą į išmaniuosius telefonus ir planšetes (aišku, jei nežiūrėtume į x86 suderinamas mikroschemas).

Pirmieji mobilūs sprendimai su Cortex-A57 ir Cortex-A53 branduoliais viename procesoriuje bus paruošti jau 2013 m. viduryje, tuo tarpu ARM partneriai savo sprendimus turėtų parodyti kitų metų pabaigoje. Serijinė tokių procesorių gamyba turėtų prasidėti per kitus 12 mėnesių. Panašūs procesoriai bus gaminami, naudojant tiek 28 nm, tiek 20 nm, tiek ir 14 nm technologinius procesus.

Kartu įvardintos ir pirmos kompanijos, kurios licencijuos naują ARM architektūrą – tai AMD, Broadcom, Calxeda, HiSilicon, Samsung ir STMicroelectronics. Antra vertus, prie šių kompanijų gali prisijungti ir nVidia su savo projektu Denver, tačiau apie tai papasakosime kiek vėliau. Beje, kompanija AMD, sprendžiant iš turimos informacijos, savo Opteron procesoriuose naudos ARM pajėgomis sukurtus Cortex-A57 branduolius. Patikėdama kūrimo procesą kitiems, AMD atlaisvina resursus savo firminių architektūrų kūrimui, o kartu, galbūt, laimės ir laiko.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos