Kompanija ARM yra pasiruošusi kovai su Intel


ARM noras užimti dalį serverių rinkos, taip pat operacinės sistemos Windows RT pasirodymas bei holdingo pozicijų stiprėjimas planšetinių kompiuterių bei išmaniųjų telefonų rinkoje vis dažniau tampa tomis priežastimis, dėl kurių britų kompanija vadinama Intel konkurentu. Tiesa, šios vadovas Paul Otellini nė kiek nesibaimina ARM ir netgi pranašauja jai VIA ateitį. ARM generalinis direktorius Warren East, duodamas interviu leidinio MIT Technology Review žurnalistams, leido suprasti, jog nebijo tiesioginės konkurencijos su Intel.

ARM vadovas Warren East visuomet teigiamai žiūri į konkurenciją, kuri konkurentus verčia tobulėti

Pirmiausia W. East pastebėjo, jog keletą paskutinių dešimtmenčių kompiuterių industrijos plėtrą lėmė Mūro dėsnis, arba tiesiog taisyklė, kuri numato puslaidininkių įrenginių skaičiuojamosios galios augimą. Tačiau ARM propaguoja kitokį plėtros modelį. Britai pirmumą skiria efektyvumui: jei palygintume procesorius su automobiliais, ARM atveju pagrindinį vaidmenį atlieka atstumas, kurį galima įveikti su tam tikru kuro kiekiu, o ne maksimalus greitis.

Warren East teigimu, alternatyva, kurią suteikia ARM procesoriai dabar asmeniniuose kompiuteriuose dominuojančių x86 suderinamų sprendimų atžvilgiu, bus į nauda visai industrijai. Konkuruojantiems gamintojams teks galvoti ne tik apie kainų lygį, tačiau ir apie atitinkamų naujovių įdiegimą. Aiškiu aštrios konkurencijos pavyzdžiu yra išmaniųjų telefonų rinka, kur progresas per paskutinius 10 metų aiškiai lenkia stacionarių kompiuterių plėtrą.

Įdomu tai, jog ARM vadovas išmaniaisiais telefonais vadina ne tik „protingus telefonus“, tačiau ir kompiuterius bei netgi televizorius. W. East teigai, jog skirtumai tarp įrenginių – tai tik matmenys ir komunikacinių galimybių rinkinyje. Akivaizdu, jog tai yra užuomina, kad esant deramai ARM platformų realizacijai, tokie procesoriai taps nė kiek neblogesni, nei konkurentų siūlomi x86 sprendimai.

Matyt, pagrindine plačios ARM ekspansijos kliūtimi išlieka programinės įrangos ekosistema. Į klausimą, kaip ši problema  bus sprendžiama, Warren East atsakė, jog senos programos nebus perkeltos į naują platformą. Be to, migracija prie ARM sprendimų nebus žaibiška, tačiau paklausūs programiniai sprendimai tikrai neprivers laukti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos