Chevrolet savo automobiliuose pradeda naudoti Apple Siri


Kompiuterinės technologijos po truputį, tačiau tvirtai žengia į mūsų automobilius. Kiek anksčiau apie savo rinkos plėtimą į „ratuotųjų“ rinką paskelbė „geležies“ atstovai – Intel ir nVidia, dabar apie savo pasiekimus galės pasigirti ir „obuolinė“ imperija.

Britų leidinys The Register pranešė, jog automobilių pramonės gigantas General Motors, kuriam priklauso kompanija Chevrolet, paskelbė apie plataus masto asmeninio asistento Siri invaziją. Tiesa, Apple technologija nebus skirta automobiliui valdyti, kaip galėjo pagalvoti nemažai šios naujienos skaitytojų (nors kūrėjų fantazija piešia ir tokius vaizdus). Chevrolet naudos Siri balso asistentą 2013 metų modeliuose Spark, Sonic LTZ ir RS, o pagrindinė technologijos aplikacija Eyes Free turėtų leisti vairuotojui visą dėmesį skirti vairavimui ir įvykiams kelyje, o ne pokalbiams telefonu ir žinučių skaitymui.

Aktyvavus Eyes Free per Bluetooth arba MyLink sąsają, prijungto iPhone ekranas priges, o visas funkcijas (trumpųjų žinučių diktavimas, numerio surinkimas, integruoto planuotojo ir netgi iTunes naudojimas) perims Siri, su kuria vairuotojas bus priverstas kalbėtis, neturėdamas galimybės vizualiai bendrauti su telefonu. Visa tai, General Motors atstovų nuomone, turėtų padidinti vairuotojo susikoncentravimą.

Eyes Free palaiko du paskutinius iPhone modelius (4S ir 5), o kadangi šių išmaniųjų telefonų savininkų ratas plečiasi labai sparčiai, galima tikėtis, jog General Motors sumanymas turėtų bent keletu procentų sumažinti avaringumą. Žinoma, Siri vis dar nėra tobulumo viršūnė, tačiau Apple žada ir toliau tobulinti savo perspektyvią technologiją. Reikia tikėtis, kad Siri, atlikdama tikrai atsakingą vaidmenį, nesielgs taip, kaip žemiau pateiktame vaizdo klipe:

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos