CoolIT Systems ir Ciara Technologies užsiėmė serverių spartinimu


Serverių aušinimu vandeniu šiandien sunku kuo nors nustebinti: atitinkamos sistemos ne tik geriau susitvarko su perteklinės šilumos pašalinimu iš esminių serverių mazgų, tačiau ir padeda sutaupyti kolosalų kiekį elektros energijos, kai kalbama apie visą duomenų centrą (jų apetitai gali būti tiesiog milžiniški). Daug rečiau galima išgirsti apie serverių spartinimą, kadangi toks produktyvumo didinimo metodas ne itin populiarus šiame segmente.

Vis tik kompanija CoolIT Systems apsijungė su Ciara Technologies ir sudarė aljansą Demand Liquid, su kurio prekiniu ženklu rinkai bus pasiūlyti 1U tipo serveriai. Šie ne tik gaus vandens aušinimo sistemas, tačiau galės pasigirti gamykliniu paspartinimu. Vieno iš partnerių teigimu, procesorių paspartinimas leido padidinti skaičiavimų tankį 67%.

Serveryje naudojama aušinimo sistema Rack Direct Contact Liquid Cooling. Sprendimą sudaro keletas mazgų, kurie sujungti į vieną vidinį kontūrą. Mazguose šaldymo reagentas renka serverio komponentų šilumą, o vėliau viską „ištransportuoja“ į išorę, kur šilumą išsklaido išorinis kontūras, o vėliau ciklas kartojasi. Svarbu yra tai, jog serverio spintoje cirkuliuojantis skystis nesusimaišo su išorinio radiatoriaus skysčiu. Išorinio kontūro skystis iki reikiamos temperatūros ataušinamas specialiame sausame bokšte.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos