Du britai už SMS šlamšto siuntinėjimą gavo £700 tūkst. baudą


Technologijos dažniausiai kuriamos žmonijos labui, tačiau nemažai atvejų, kai visa tai sugalvojama panaudoti ir piktiems kėslams įgyvendinti. Šį kartą kalbama apie el. šiukšles (spam), su kuriomis yra susidūręs kiekvienas Interneto vartotojas. Visa tai, aišku, sunervina ne vieną internautą.

Taip pat vis dažniau girdime apie įkyrias reklamas, kurios plinta SMS žinučių dėka. Tie, kas jau nukentėjo nuo tokio tipo reklamos, skubame pranešti, jog tuo užsiimantys žmonės gali būti rimtai nubausti, nors šiuo atveju kalbama ir ne apie mūsų šalį. Štai D. Britanijoje su SMS šlamšto siuntėjai Gary McNeish ir Christopher Niebel gavo 700 000 svarų baudą už maždaug 1 mln. išsiuntinėtų reklaminių trumpųjų žinučių. Akivaizdu, jog tos kiekis yra gana kuklus, kadangi dviejų britų darbelius atskleidęs operatorius Tetrus Telecom teigia, kad per parą kaltinamieji galėjo generuoti iki 800 000 žinučių.

Kad būtų galima pasiekti tokį produktyvumą, buvo naudojama iki 70 SIM kortelių. SMS būdavo siunčiamos tol, kol pasiekiamas paros limitas. Tokių manipuliacijų dėka abu britai gaudavo apie 7070 svarų per parą. Tiesa, kokiu būdu buvo gaunamos pajamos ir kokios kompanijos naudojosi tokia reklama, neatskleidžiama.

Kaltinamieji Gary McNeish ir Christopher Niebel savo kaltės nepripažįsta ir tvirtina, kad gavo visus reikalingus dokumentus ir leidimus prieš pradedant masinį reklaminių SMS siuntinėjimą.

Štai taip buvo pagauti ne ten reklaminę žinutę nusiuntę britai

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos