Europos Sąjunga nubaudė televizorių gamintojus už kartelinį susitarimą


Šių metų lapkričio mėnesio pabaigoje Europos Komisija, naujienų agentūros Reuters teigimu, skirs šešioms pasaulinio lygio kompanijoms baudas už kartelinį susitarimą, kuriuo buvo siekta fiksuoti kainas.

Philips, LGElectronics, Samsung SDI, Thomson, Matsushita (mūsų rinkoje žinoma kaip Panasonic) ir Toshiba kaltinamos savo laiku susitarus laikyti aukštas kineskopinių televizorių kainas. Pažymima, jog panašūs veiksmai buvo praktikuojami nuo XX a. paskutinio dešimtmečio pabaigos ir taip buvo elgiamasi daugiau nei dešimtmetį; tokiu būdu, vartotojai yra permokėję jau milijonus eurų.

Bauda gali siekti 10% nuo kompanijos – pažeidėjos metinės apyvartos. Kompanijos Philips atveju, pavyzdžiui, tai galėtų būti $2,9 mlrd., P. Korėjos kompanijos LG Electronics atveju – $5,0 mlrd. ir t.t. Antra vertus, rinkos stebėtojai mano, kad baudos bus švelnesnės, nei numato Europos Sąjungos teisės aktai.

Priminsime, jog dar liepos mėnesį kompanijos LG Electronics, Toshiba ir AU Optronics jau buvo nubaustos už kartelinį susitarimą LCD ekranų rinkoje. Didžiausią baudą tuomet teko kompanijai LG Electronics – $380 mln. AU Optronics buvo nubausta $170 mln. suma, tuo tarpu Toshiba atsipirko su $21 mln. Bendra baudos dydis tuomet siekė $571 mln. Antra vertus, Europos Komisija gali atsižvelgti į tai, jog kai kurie kartelinio susitarimo dalyviai nusikalsta ne pirmą kartą, o tai gali tik padidinti baudos dydį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos