Europos Sąjunga ir vaizdo plokštės: apribojimų iš viršaus nebus


Štai tokie „energetiniai monstrai“ ES klerkams visiškai ne prie širdies – užteks ir rašomųjų mašinėlių…

Svarstymai, jog Europos Sąjunga savo teritorijoje ateityje uždraus pasirodysiančias galingas vaizdo plokštes, buvo per daug siaubingi, kad taptų realybe. Taip ir įvyko. Pranešama, jog anksčiau pasirodžiusi informacija apie galingų diskretinių vaizdo plokščių atminties posistemės pralaidumo ribojimo buvo neteisingai interpretuota. Buvo minima, kad maksimalus stacionariems kompiuteriams skirtų adapterių atitinkamas rodiklis negalės viršyti 320 GB/s, mobilių – 225 GB/s.

Resurse NordicHardware jau pasirodė ES projekto atnaujinta interpretacija, kuri numato, kad viršutinė grafinių adapterių atminties pralaidumo riba nebus nustatyta. Tuo pačiu metu, kaip teigia kompanijos AMD atstovai, sukurtas reikalavimų sąrašas septynioms produktų kategorijoms, kiekvienai iš jų numatytos atminties pralaidumo galimybių ribos.

Nežiūrint į viršutinės ribos nebuvimą, kompanija AMD baiminasi, jog būsimų produktų pasirodymas gali būti kiek komplikuotas. Pirmiausia tai bus susiję su biudžetiniais modeliais, kuriems įvestos vienareikšmiškos galimos ribos. Be to, dar nėra galutinai žinomas apibrėžimas „energetinis efektyvumas“, o čia gali būti pareikalauta dar daugiau. Kol kas Europos Sąjungos funkcionieriai labiausiai akcentuoja atminties pralaidumą, kadangi jų nuomone, būtent tai adekvačiai atspindi vaizdo plokščių produktyvumą. Spartos vertinimas, remiantis žaidimais arba bendro pobūdžio skaičiavimais laikoma neadekvačiu kriterijumi, o tai, atsižvelgiant į optimizaciją vienai ar kitai platformai, iš dalies yra gana teisingas dalykas.

Vis tik kol galutinių reikalavimų būsimoms vaizdo plokštėms nėra, pasakyti, kaip viskas veiks bendrame komplekse, gana sunku.

2 komentarai (-ų)

  1. Arvydas parašė:

    ir europos sąjungoje dirba megztukai 😀 tie, kurie taiko įstatymus visiškai nesigaudydami technologijose 😀

  2. BigR parašė:

    Tik iesko prie ko prikibti. Juk vienetai tokiu zmoniu (palyginti su eiliniais pc naudotojais ir paprastai geimeriais)kurie turi 6990,7970 ar gtx 690 kurie daug valgo net ir nebudami OC. Tai toks draudimas jokios naudos neatnes.


Kitos kategorijos naujienos