Firefox 17.0 Final: dar stabilesnis darbas su senais priedais


Kompanija Mozilla ir toliau laikosi savo „sparčiųjų atnaujinimų“ strategijos, o naršyklės Firefox atnaujinimus „kepa“ vieną po kito. Štai ir dabar – dar prieš mėnesį grožėjomės Firefox 16 versija, o štai šiandien jau išleista ir 17.0.

Mozilla praneša, jog pagrindinis akcentas naujoje naršyklės versijoje – tai saugumo sistemos tobulinimas. Nuo šiol, jei Firefox suras įdiegtą seną priedą su žinomu pažeidžiamumu, jis nebus aktyvuojamas automatiškai, o vartotojo kiekvieną kartą su prašoma leidimo jį paleisti, jei to reikalaus koks nors WEB resursas. Be to, bus pasiūlyta vartotojui jį atnaujinti, jei tik tai įmanoma. Praktika rodo, jog vienais iš pirmųjų naujovę turėtų pajusti senų Adobe Flash Player, taip pat Adobe Reader, Oracle Java ir panašių įskiepių vartotojai.

Pažymima, jog atsirado pakeitimų WEB programuotojams skirtoje sąsajoje, virš dvidešimties patobulinimų skirta naršyklės produktyvumui padidinti, ištaisytos su naujomis kortelėmis susijusios klaidos, patobulintas HTML5 standarto palaikymas (pavyzdžiui, iFrames gavo atributą „Sandbox“), palaikomi SVG atributai StrokePaint ir FillPaint ir t.t.

Kartu su asmeniniams kompiuteriams skirta Firefox 17.0 debiutavo ir Android versija. Čia iš naujovių galima paminėti įrenginių su ARMv6 procesorių su didesniu nei 800 MHz taktiniu dažniu palaikymu, taip pat turinčių ne mažiau kaip 512 MB operatyvios atminties. Iš tokių sprendimų galima paminėti išmaniuosius telefonus HTC Status, HTC ChaCha, Samsung Galaxy Ace, Motorola Fire XT ir LG Optimus Q. Be to, Android 4.0 ir Android 4.1 naršyklė nuo šiol palaiko aparatinį ir programinį H.264 vaizdinės medžiagos dekodavimą, kartu ištaisyta eilė klaidų, padidintas darbo stabilumas naujoje Android 4.2 versijoje.

  • Atsisiųsti naršyklę Firefox 17.0: nuoroda
  • Atsisiųsti naršyklę Firefox 17.0 for Android iš Google Play: nuoroda

Dėmesio: nuorodos veikia naujienos publikacijos metu. Tinklalapis www.faceit.lt neatsakingas iš pakeitimus trečių šalių serveriuose, taip pat už padarytą žalą tos programinės įrangos, kurią parsisiuntėte, pasinaudoję www.faceit.lt rastomis nuorodomis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos