Mozilla Firefox rinkos dalis nukrito žemiau 20%


Kompanija Net Applications įvertino pasaulines interneto naršyklių rinkos dalis 2012 m. spalio mėnesį ir pateikė ataskaitą, kuri tam tikriems rinkos žaidėjams entuziazmo tikrai nesukels.

Internet Explorer ir toliau išlieka pačia populiariausia naršykle tarp asmeninių kompiuterių vartotojų. Per spalio mėnesį Microsoft sprendimas savo užimamos rinkos dalį padidino 0,5% ir dabar užima 54,13% globalios rinkos. Tai yra pats didžiausias rodiklis nuo 2011 m. rugsėjo mėnesio, kai IE dalis buvo lygi 54,39%.

Antroje vietoje atsidūrė Mozilla naršyklė Firefox, kuri per mėnesį prarado 0,09%: tokiu būdu, dabar šios naršyklės rinkos dalis nukrito žemiau 20% – iki 19,99%. Trejetuką užbaigia Chrome, kuri užima 18,55% pasaulinės rinkos, o tai yra 0,31% mažiau, nei mėnesiu prieš tai.

Toliau išsidėsčiusios naršyklės Apple Safari ir Opera, kurių rezultatai atitinkamai sudaro 5,21 ir 1,63%. Savo ruožtu, Apple naršyklės rinkos dalis sumažėjo 0,05%, tuo tarpu Opera, atvirkščiai, padidėjo 0,01%.

Mobilių naršyklių rinkoje jėgų pusiausvyra yra kiek kitokia. Neginčijama lydere išlieka Safari Mobile, kuri užima 60,31% rinkos, tuo tarpu antroje vietoje su didžiuliu atotrūkiu nuo lyderio yra Android platformos naršyklė, kuriai tenka 25,95% pasaulinės mobilių naršyklių rinkos. Toliau savo vietas užima Opera Mini (8,24%) ir BlackBerry įrenginiuose esanti naršyklė (1,63%).

Eilinį kartą reikėtų paminėti, jog Net Applications naudojama metodika greičiausiai atsižvelgia ne į kiekybinį naršyklių skaičių, tačiau į naršyklių dalyvavimą pasauliniame Interneto duomenų sraute, kadangi jau daugelis analitikų sutinka, kad Android platforma dominuoja absoliučioje daugumoje mobilių įrenginių, tuo tarpu iš pateikto tyrimo gali susidaryti įspūdis, jog Android su joje esanti naršyklė užima tik ketvirtadalį rinkos.

3 komentarai (-ų)

 1. Karvė parašė:

  Tai o kaip kitaip, jei ne pagal srautą ir realų naudojimą apie naršykles reikia kalbėti? Pagal tamstos logiką, jei dauguma naudoja Windows ir visi Windows turi IE, tai IE rinkos dalis irgi turėtų būti >95%?

  Android įrenginių gal ir yra daugiau nei iOS, tačiau tai dar nereiškia, kad jų vartotojai naudojasi Internetu arba kad jie naudojasi tiek, kiek iOS. Juk ne naujiena, kad yra krūvos Android telefonų, kurių savininkai juos naudoja visai neišmaniai. Beje appsų kiekio ir naudojimo statistikos irgi ne Android naudai.

  Iš savo patirties irgi galiu pasakyti, kad mano draugai, turintys iPhone naudoja daug daugiau mobiliojo interneto ir appsų nei tie, kurie turi Android. Tiesa sakant daugelis turinčių Android, sėkmingai galėtų juos pakeisti paprasčiausiais mobiliakais su skambinimo/sms funkcija.

  • Nerijus parašė:

   Jus nevisiskai teisus 🙂 Apps kiekiu Android praejusi menesi jau aplenke Apple. O del naudojimo irgi drisciau gincitis, jei as naudoju narsykle trigubai daugiau uz tave, tai dar nereiskia, kad mano narsykle uzima 75%. 🙂 Interneto srautas ir narsykliu rinkos dalis – tai absoliuciai skirtingos savokos. Paaiskinkite kaip gali Safari uzimti 60% narsykliu mobiliuose irenginiuose, kai Android irenginiu yra virs 75% ? Android masiskai isirasineja Safari? 🙂 Kuriozas 🙂

   • Karvė parašė:

    Nėra čia ką aiškinti. Jei turim 1 kompiuterį su Linux ir 9 kompiuterius su Windows ir tik po vieną kompą su Linux ir Windows pajungta prie Interneto, tai statistika rodys, kad 50% Interneto lankytojų naudoja Linux. Ir tai bus tiesa, nes bus kalbama apie Interneto lankytojus, o ne apie kompiuterius apskritai.

    Jei aš per dieną aplankau 10 kartų daugiau svetainių nei tu, tai tikimybė, kad mano apsilankymas bus įtrauktas į tą statistika yra 10 (kalbant labai jau supaprastintai) kartų didesnė.

    Kitas klausimas yra – ką rodo šitas rodiklis? Taip jis nerodo, kokias naršykles turi įsidiegę išmaniųjų vartotojai, tačiau jis rodo tai, ko iš jo ir reikalaujama – kokias naršykles naudoja Interneto vartotojai. Kas daugiau naršo, tas ir yra Interneto vartotojai ir tokia yra ta Interneto naršyklių rinka – joje nedalyvauja tik skambinantys/sms rašantys išmaniakų savininkai, kaip tarkime mano mama.


Kitos kategorijos naujienos