Foxconn gali tapti Microsoft išmaniųjų telefonų gamintoju


Šiais laikais, kai vos ne kiekviena įmonėlė gali kreiptis į kinų kontraktinius gamintojus ir užsiprašyti išmaniųjų telefonų su firminių prekiniu ženklu, visai nekeista girdėti daugybę gandų  apie tokių kompanijų, kaip Amazon, Microsoft ar Facebook ketinimus išleisti savo išmanųjį įrenginį. Kad tai realu, eilinį kartą pasisakė taivaniečių resursas DigiTimes.

Šaltinio teigimu, korporacijos Foxconn padalinys Foxconn International Holding (FIH) jau pasirašė išmaniųjų telefonų gamybos sutartis su kompanijomis Microsoft ir Amazon, kurios savo mobilius įrenginius ketina pristatyti 2013 m. viduryje. Tokiu būdu, turime tikrą išmaniųjų telefonų kalvę: „motininė“ Foxconn pusė renka iPhone, tuo tarpu „dukrelė“ Foxconn tenkina vos ne visų kitų kompanijų poreikius – tai ir Nokia, Lenovo, Huawei, ZTE, Sony, jau nekalbant apie daug smulkesnius žaidėjus ir Azijos, JAV ir Europos rinkų.

Visai tikėtina, jog Microsoft išmanusis telefonas dirbs su naujausia mobilia operacine sistema Windows Phone 8. Pranešama, jog pirmoji tiek Microsoft, tiek Amazon įrenginių partija bus gana riboto tiražo, kadangi taip bus bandoma išbandyti jėgas sau naujose rinkose. Jei pasiseks, greičiausiai pamatysime daug platesnio masto ekspansiją.

Aišku, labai įdomu, kaip tokiu atveju elgsis pagrindinis Microsoft partneris – suomių Nokia. Pastarajai Windows Phone yra vos ne vienintelis šansas išgyventi šiame „kūjo ir priekalo“ – iOS ir Android – pasaulyje. Turbūt negalima atmesti varianto, jog Nokia ims kritikuoti Microsoft susirgus egoizmu, kaip tai daro kompanija Acer planšetinių kompiuterių Surface atžvilgiu. Antra vertus, savo laiku Nokia vadovas Stephen Elop buvo pasisakęs, kad išmanusis telefonas Surface būtų tikrai įdomus projektas, kurio nereikia bijoti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos