Kam gi motininei plokštei reikalingi du Thunderbolt lizdai?


Apie Intel ir Apple bendrą kūrinį Thunderbolt jau rašyta ir kalbėta ne kartą. Šį kartą apie šios ir kitų sąsajų konkurencines ir plėtros rinkoje galimybes nekalbėsime, o tema bus apie Thunderbolt galimybes.

Galima priminti, kad Intel Ivy Bridge procesoriuose integruota grafika jau palaiko ekranus su 4K (arba Ultra HD) raiška, tiesa, palaikymas atsirado tik spalio mėnesį, kai buvo išleistos atitinkamos tvarkyklės. Tam, kad būtų galima pasinaudoti tokio ekrano galimybėmis, reikia kelių DisplayPort 1.1 lizdų arba kelių… Thunderbolt, o apie tai mums maloniai priminė Gigabyte atstovai.

Kaip žinia, didieji motininių plokščių gamintojai (tame tarpe ir Gigabyte – modeliai Z77X-UP5 TH, Z77X-UP4 TH ir Z77MX-D3H TH) jau turi produktų, kuriuose įdiegtos kelios Thunderbolt jungtys. Ir štai vienos iš jų pavyzdžiu buvo pademonstruota testinė sistema, kurioje dar sudalyvavo procesorius Intel Core i7-3770K bei monitorius EIZO FDH3601, kuris turi „įgimtą“ 4K (4096×2160) raišką.

Monitorius buvo prijungtas prie kelių Thunderbolt jungčių. Kadangi konstrukciškai ši sąsaja suderinama su mini-DisplayPort, buvo pasinaudota keliais adapteriais, o vėliau dar vieno dėka viskas buvo prijungta prie monitoriaus DisplayPort lizdo. Matyt, taip buvo bandoma pademonstruoti kelių Thunderbolt lizdų naudą. Dabar gi belieka parodyti 4K monitorių privalumus, padaryti taip, kad šie taptų masiniais, ir motininės plokštės su dviem Thunderbolt lizdais taps kasdienybe.

3 komentarai (-ų)

  1. ZeroFM parašė:

    Nors legalius Win įsirašytų 😀

  2. Žvejys parašė:

    Ne „monitorius“, o „vaizduoklis“.


Kitos kategorijos naujienos