Papildytos realybės akiniai Google Glass pasirodys tik 2014 m.


Įvairiausi teminiai Interneto portalai jau ne kartą rašė apie kompanijos Google kuriamą Glass projektą, kuriuo siekiama sukurti taip vadinamus papildytos realybės akinius, iš esmės, esančius tikru mobiliu nešiojamu kompiuteriu. Daugelį šis projektas jau spėjo sužavėti, tačiau jo pasirodymo mažmeninėje prekyboje teks laukti dar ilgai – mažiausiai iki 2014 metų.

Priminsime, kad Google planuoja sukurti akinius, kurie turi 1,3 cm įstrižainės ekraną, taip pat kamerą, bateriją ir anteną su bevielio ryšio standartą palaikančia mikroschemą. Amerikiečių žurnalo Time duomenimis, prieš patekdamas į mažmeninę prekybą, iš pradžių bus išleista versija programinės įrangos kūrėjams, o tai turėtų nutikti kitų metų pradžioje.

Pagrindinėmis savybėmis įvardijamos galimybė fotografuoti ir dalintis vaizdais socialiniuose tinkluose, užrašų knygutė su galimybe priminti suplanuotus įvykius, prieiga prie Interneto, online žemėlapių ir t.t. Kol kas pagrindine Google Glass problema yra duomenų įvedimo metodas, kadangi klaviatūros ir sensorinio ekrano nėra, tuo tarpu balso komandos taip pat nėra pats efektyviausias būdas, kadangi tai sukels problemų, vartotojui esant viešose vietose, kur daug žmonių.

Ne ką svarbiau yra ir būtinybė sukurti specialų procesorių, atmintį, bateriją – tokiu būdu, kompanijai Google teks padirbėti iš peties. Papildytos realybės akinių plataus išplitimo galimybė, o kartu ir su jais vis labiau populiarėsiančios Google paslaugos, tikėtina, taps puikiu stimulu programinės įrangos kūrėjams.

Šaltinis: TipTop.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos