Google ir Facebook duomenų centrai elektros suvartoja daugiau, nei ištisi miestai


Pasirodo, energijos suvartojimas – tai ne tik mobilių įrenginių, priverstų taupyti kiekvieną vatą, problema. Gigantiški duomenų centrai, kuriuose saugoma Google, Facebook ir kitų interneto gigantų informacija, kenčia nuo tos pačios problemos, tačiau jau kitame lygmenyje. Jei duomenų centrai netaupytų energijos, jie gali ant kelių pastatyti ištisų regionų energetines sistemas.

Facebook duomenų centras Oregono valstijoje tapo tikru energijos „rijiku“

Faktų toli ieškoti nereikia: naujasis duomenų centras, kurį didžiausias pasaulyje socialinis tinklas Facebook statosi Oregono valstijos Kruko apygardoje, suvartos iki 28 megavatų. Iki šio duomenų centro pasirodymo visa Kruko apygarda, visi žmonės ir kompanijos, kurie ten reziduoja, suvartodavo 30 megavatų. Tokiu būdu, galima konstatuoti, jog Facebook atėjimas energetinį apetitą praktiškai padvigubino.

Apple aplink savo duomenų centrą, aptarnaujantį iCloud tarnybą, jau planuoja pastatyti saulės elektrinę.

Jei galvojate, kad tai tik milijardą vartotojų turinčio Facebook įgeidžiai, klystate. Korporacija Google taip pat neatsilieka: štai 2011 metais bendras visų Google duomenų centrų galingumas buvo įvertintas 220 megavatų. Visą tai žinantiems visiškai nekeista, jog technologijų kompanijos vis daugiau dėmesio skiria alternatyvios energetikos projektams. Juk kiekvienas dabar gali įsivaizduoti, kokias sąskaitas už elektrą tokiems technologijų gigantams tenka apmokėti. Saulės arba vėjo elektrinės, kurios pamaitintų bent dalį iš 900 000 Google serverių, reikštų, kad išlaidos elektrai sumažėja ne vienu milijonu JAV dolerių.

Google duomenų centrai suvartotų šeštadalį Elektrėnuose esančios Lietuvos elektrinės pagaminamos elektros

Ši problema turi ir kitą medalio pusę. Štai HTTP užklausos visai nėra tokios nemokamos ir nematomos, kaip gali atrodyti. Kiekvieno puslapio užklausos per Google paiešką generacija į atmosferą išmeta nuo 0,2 iki 7 gramų anglies dvideginio (skirtingi šaltiniai pateikia skirtingus skaičius). Ką tai reiškia, matyt, geriausiai apibūdino futurologas ir rašytojas Bruce Sterling, kuris dar prieš dešimt metų puikiai apibūdino esamą situaciją: „Kiekvieną kartą, kai mes paspaudžiame mygtuką „Enter“, mes turėtume įsivaizduoti nedidelį dūmų debesėlį, kuri pakyla virš monitoriaus“.

2 komentarai (-ų)


Kitos kategorijos naujienos