Google reikalauja iš Microsoft kasmet sumokėti $4 mlrd.


Vietoj kainų  mažinimo, inovacijų diegimo ir technologijų vystymo  elektroninių įrenginių gamintojai paskutiniu metu neretai naudoja kitokią kovos su konkurentais taktiką: grėsmę keliančios kompanijos tiesiog užverčiamos ieškiniais, susijusiais su įvairių patentų ir kitos intelektualinės nuosavybės pažeidimais. Teisminės batalijos gali tęstis metais, o ryškiausiu pavyzdžiu galima laikyti Apple ir Samsung dvikovą.

Vis tik patentinės kovos gali netekti savo patrauklumo, o tą nevalingai įtakoja dvikova tarp Microsoft ir Motorola Mobility, šiuo metu priklausančios paieškos gigantui Google. Motorola kaltina programinės įrangos gigantą neteisėtai naudojant patentuotas technologijas bevielio duomenų ir vaizdinės medžiagos perdavimo srityje. Motorola jau surado savo intelektualinės nuosavybės neteisėtą panaudojimą žaidimų konsolėje XBOX 360 ir planšetiniame kompiuteryje Surface.

Naujienų agentūra Reuters praneša, kad Motorola iš Microsoft reikalauja $4 mlrd. kasmet, o visa tai motyvuojama tuo, jog iš minėtų įrenginių pardavimų Microsoft uždirbs $94 mlrd. Skaičiavimus atliko Google ekspertas Michael Dansky, tačiau neaišku, kokiu būdu buvo gauta reikalaujama suma.

Gindamasi Microsoft apkaltino Motorola Mobility specialiai didinant patentų licencijavimo sumą ir, savaime suprantama, pažeidžiant FRAND teisės aktus, kurie numato visuotinai naudojamų technologijų licencijavimą nediskriminacinėmis ir teisingomis kainomis. Taigi vietoj $4 mlrd. programinės įrangos gigantas pasiruošęs oponentui atiduoti po $1 mln. kasmet.

Teismui dabar reikės nuspręsti, kaip buvo skaičiuojamas licencinių išmokų dydis: remiantis konkrečios produkcijos pardavimų apimtimis ar atsižvelgiant į technologijų vertę iš esmės. Sprendimas šioje byloje turėtų sukurti precedentą, kuris įtakos ne tik Motorola (Google) autoritetą bei jos patentų portfelio vertę, bet ir kitas kovas tarp elektronikos gamintojų, kuriose sprendžiamas intelektualinės nuosavybės pažeidimų klausimas.

Jei Microsoft laimės, Google neteks efektyvios gynybinės priemonės – ne vieną milijardą dolerių kainavusių Motorola patentų. Kitos kompanijos, tikėtina, taip pat panorės peržiūrėti kompensacijų sumas, ir vargu, ar esminių patentuotų technologijų savininkai bus dėl to patenkinti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos