Graikijoje areštuotus ArmA III kūrėjus užstojo Čekijos prezidentas


Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas išsiuntė oficialų laišką Graikijos prezidentui Karolosui Papuliasui, kuriame išreiškė susirūpinimą dėl areštuotų Ivan Buchta ir Martin Pezlar – dviejų čekų žaidimų kūrėjų iš studijos Bohemia Interactive, kurie kuria karinę šaudyklę ArmA (anksčiau žinoma kaip Armed Assault). Apie dviejų vaikinų, jau kelis mėnesius tūnančioje graikiškoje belangėje, istoriją mes jau rašėme.

Štai ištrauka iš Čekijos prezidento Vaclavo Klauso laiško, kurį ištiražavo čekų žiniasklaida:

„Aš norėčiau kreipti dėl dviejų Čekijos piliečių, kurie buvo areštuoti Graikijoje ir apkaltinti šnipinėjimu. Į šį reikalą labai jautriai reaguoja čekų visuomenė, o kartu jaudina mane kaip šalies prezidentą. Mes labai sunerimę dėl mūsų šalies piliečių likimo, kur jie bebūtų. Aš neabejoju, jog demokratinės Graikijos valdžios institucijos – policija, prokuratūra, teisėjai – peržiūrės šią nemalonią bylą teisingai ir be emocijų. Aš jokiu būdu nenoriu kištis į jų darbą.

Aš norėčiau paprašyti jūsų, pone Prezidente, ypač atidžiai sekti šį nemalonų reikalą, kadangi santykiai tarp mūsų tautų yra puikūs, sekti taip, kad ant šių santykių nebūtų mestas nereikalingas šešėlis. Ir vėl gi, aš norėčiau tikėti, jog mūsų piliečiams iš graikų valdžios institucijų pusės bus suteiktos visos teisės ieškoti teisybės“.

Štai taip žaidimo kūrimas virto tikrų tikriausia politika, realiu gyvenimu, kuris palietė kelių valstybių tautas bei aukščiausius politinius asmenis. Beje, kiek vėliau tapo žinoma, kad graikų premjeras Antonis Samaras pažadėjo savo čekų kolegai Petrui Nečasui asmeniškai išsiaiškinti šioje nemalonioje situacijoje, o tai yra tikrai džiugios žinios, kurios turėtų smarkiai paspartinti Bohemia Interactive kūrėjų bylą (o gal net ir padės jiems greitu metu išeiti į laisvę).

Vienas komentaras

  1. Karvė parašė:

    Manau, kad gaus jie pasėdėti, nes priešingu atveju galės visi šnipai apsimesti žaidimų leidėjų darbuotojais.

    Ir tegul pasėdi, kitą kartą gal pamąstys galva.


Kitos kategorijos naujienos