Kietų diskų kainos į prieškrizinį lygį kol kas negrįžo


Jau daugiau nei metai praėjo nuo to momento, kai viską griaunantys potvyniai Tailande sutrikdo daugelio kietų diskų gamyklų darbą, o tai lėmė šios produkcijos staigų šuolį. Šiandien galima drąsiai sakyti, jog kietų diskų industrija „išgijo“ po netikėtos smūgio, o ekspertai visa tai patvirtins, pateikdami duomenis apie tai, jog 2012 m. šio tipo duomenų kaupiklių bus realizuota daugiau, nei prieš metus.

Vis tik eiliniams vartotojams kietų diskų rinkos atsistatymas reiškia kainų grįžimą į „prieštvaninį“ lygį. Atsekti kainų dinamiką mums gali padėti ne tik gera atmintis, tačiau ir leidinio Tech Report žurnalistai, kurie seka padėtį rinkoje tarnybos Camelegg akimis. Histrogramoje žemiau matyti, jog tik septyni kietų diskų modeliai yra pigesni nei prieš metus, tuo tarpu dauguma HDD vis dar brangesni nei prieš krizę.

Galima pastebėti, jog kainų mažėjimas būdingas 2,5“ formato modeliams, kurie naudojami nešiojamuose kompiuteriuose. Klasikiniai 3,5“ formato kieti diskai savo kainas mažinti kategoriškai atsisako.

Detaliai išstudijavus pateiktus duomenis, tampa aišku, jog kainų maksimumas buvo pasiektas tarp spalio pabaigos ir gruodžio vidurio, tuo tarpu vėliau kainos po truputį mažėjo. Jau 2012 m. pavasarį judėjimas ėmė buksuoti ar net visiškai sustojo: per paskutinį pusmetį praktiškai nedaug kas keitėsi.

Pateiktą statistiką užbaigia histograma, kurioje lyginamos kietų diskų kainos, viską perskaičiavus vienam gigabaitui.

3 komentarai (-ų)

 1. review parašė:

  Straipsnis išverstas beraščių vertėjų, vien angliškos konstrukcijos, o apie lietuvių kalbos struktūrą – jokio išmanymo.

 2. AMD parašė:

  review,

  jei nepatinka – lengviau paspausti mygtūka X ar kokį kitą, kas yra paprasčiau nei rašyti komentarą 🙂

  O kad klaidos yra, konstrukcijos netinkamos: tamsta gali perdaryti visą tekstą, paskelbti jį čia ar kur kitur su nuoroda, paspausti mygtuką ATSAKYTI ir ramiai sau toliau gyventi, jei tik tiek tereikia 🙂

  • nemano reikalas parašė:

   o kas sakė, kad review ieškojo lengviausio sprendimo…
   P.S. ne „mygtūka“, o „mygtuką“! Kam tuos žodžius iškraipyti?


Kitos kategorijos naujienos