IBM darbuojasi prie žmogaus smegenų neurosimuliatoriaus


Konferencijoje Supercomputing 2012 korporacija IBM pristatė dar vieną kognityvinio kompiuterio modelį, kuris pavadintas Compass, praneša resursas Engadget. Minėto kompiuterio modelis veikia antrame pagal produktyvumą pasaulyje superkompiuteryje Blue Gene/Q Sequoia, veikiančiame JAV Lourenso laboratorijoje.

Amerikos intelektualus – žiniukus nurungęs Watson turės daug sumąnesnį „brolį“

Kalbant apie Compass struktūrą, jis sudarytas iš 2048 mlrd. neurosinapsinių branduolių, kurie turi 530 mlrd. neuronų ir 100 trln. sinapsių, kurie padalinti į 77 grupes, atitinkančias žmogaus galvos smegenų segmentus. Šiandien dienai IBM sukurta sistema yra tobuliausia elektroninė neuromorfinė technologija.

Reikia pažymėti, jog IBM mokslininkai nebandė savo modelio padaryti biologiškai realistiniu. Modelyje Compass vykstantys įsiminimo, skaičiavimų ir informacijos apsikeitimo procesai vyksta ne visai taip, kaip smegenyse: mokslininkams teko ieškoti kompromisų, atsižvelgiant į produktyvumą ir energijos sąnaudas. Antra vertus, naująjį modelį galima drąsiai vadinti eiliniu žingsniu, kuriant dirbtinį intelektą, kuris taps gerai žinomo superkompiuterio Watson „vyriausiu broliu“. Projektas vykdomas kaip programos SyNAPSE dalis, kurią kuruoja ne kas kitas, o JAV agentūra DARPA, savo laiku pasauliui padovanojusia Internetą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos