Intel komentuoja situaciją su SSD 335 kaupiklių ilgaamžiškumu


Perėjimo prie pažangesnių technologinių procesų nauda, kalbant apie NAND Flash tipo atminties mikroschemas, žinoma jau seniai: tai vis didėjantis informacijos tankis, o kartu mažėjanti tokios informacijos saugojimo kaina. Tiesa, yra ir nemalonių momentų: nuolat tobulinant technologinį procesą, mažėja atminties celių ilgaamžiškumas, o kartais netgi krenta ir produktyvumo lygis. Šį kartą situaciją nusprendė išsiaiškinti resursas AnandTech, kuri kaip pavyzdį paėmė 20 nm mikroschemas turinčius Intel SSD 335 kaupiklius.

Intel SSD 335 kaupiklio apžvalgos metu buvo suskaičiuotas atminties celių perrašymo ciklų skaičius, kurį SSD diskas gali atlaikyti. Remdamiesi WMI rodikliu, kuris „įsiūtas“ kaupiklio mikrokode, apžvalgos autoriai gavo ne daugiau kaip 1000 perrašymo ciklų. Vis tik tokią situaciją gana skubiai nusprendė pakomentuoti patys Intel atstovai. Šie paaiškino, jog testuojamas SSD diskas turėjo klaidingą WMI įrašą. Iš tikrųjų, 20 nm MLC tipo atmintis gali atlaikyti ne mažiau kaip 3000 perrašymo ciklų. Jei turėtume 240 GB talpos SSD, tai per visą savo gyvavimo laikotarpį jis galėtų atlaikyti 500 TB įrašytos informacijos arba maždaug 2083 perrašymo ciklus. Tokiu būdu, jei kasdien į 240 GB Intel SSD 335 diską įrašytume po 240 GB duomenų, tokio kaupiklio užtektų maždaug 5,7 metams.

Kompanija Intel jau pranešė, kad išleis SSD 335 serijos produktams skirtą atnaujinimą, kuris rodys korektišką MWI parametrą. Tiesa, ilgaamžiškumo parametro atnaujinimas neįtakos, tiesiog pataisys klaidingai rodomą parametrą. Reikia pažymėti, jog Intel SSD 330 serijos atstovai apskritai negali atvaizduoti MWI parametro, todėl šis aspektas turėtų būti pataisytas dar gruodžio mėnesį pasirodysiančio atnaujinimo dėka.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos