Intel grąžins LGA lizdą, pasirodžius Skylake procesoriams


Praėjusią savaitę tapo žinoma, jog 2014 metais pasirodžius Broadwell architektūros procesoriams (tiems, kurie pakeis kitąmet pasirodysiančius Haswell), Intel neva planuoja visiškai atsisakyti nuo šiandien stacionariems kompiuteriams įprastų LGA lizdų ir pasirinkti mobiliam segmentui įprastą BGA pakuotę, kai procesoriai tiesiog įlituojami į motininę plokštę. Nesunku įsivaizduoti, kokį smūgį patirtų tradicinių asmeninių kompiuterių ekosistema ir jos gerbėjai, jei procesorių gigantas iš tiesų įgyvendins savo ketinimus.

Antra vertus, ne viskas gali būti taip blogai, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tarsi bandydamas nuraminti įsiaudrinusius kompiuterių entuziastų ir mėgstančių modernizaciją be didelių išlaidų vartotojų protus, resursas SemiAccurate bando nuraminti. Šaltinio teigimu, Intel Haswell netaps paskutiniais stacionariais procesoriais, kadangi po Broadwell architektūros atstovų pasirodysiantys Skylake sprendimai vėl grąžins LGA lizdą. Vis tik ir tai nebus pabaiga.

Pranešama, jog lizdų dingimas ir pakartotinis atsiradimas gali būti siejamas su garsiąja Intel „Tick-Tock“ strategija. Tikėtina, jog viskas atrodys taip, tarsi Intel atsisakytų stacionarių procesorių asortimento atnaujinimo etape „Tick“ (tai sutaps su Broadwell pasirodymu), tuo tarpu naujus procesorius išleidžiant tik „Tock“ fazėje, kuri sutaps su Haswell ir Skylake pasirodymu. Panašu, jog visiškas konkurencijos iš AMD nebuvimas bei mobilios ARM stovyklos spaudimas verčia Intel rimtai permąstyti savo veiklos strategiją, o tai greičiausiai tapo viena iš priežasčių, kodėl senasis vilkas – Intel prezidentas Paul Otellini – nusprendė, kad jam to bus per daug.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos