Intel Haswell taps paskutiniais “stacionariais” procesoriais


Šiuo metu Intel Ivy Bridge procesoriuose kompanijos vykdoma strategija „Tick–Tock“ pradėjo nebeveikti. Vietoj žingsnelio „Tick“ – 22 nm Sandy Bridge procesorių – mes gavome tikrą „Tick+“ – tam tikrose vietose gana smarkiai pakeistą architektūrą Ivy Bridge. O toliau – dar įdomiau: pasikeis architektūra ir procesoriuose Haswell, vėliau architektūriniai pokyčiai bus matomi ir procesoriuose Broadwell, kurie atvyks 2014 m. ir naudos jau 14 nm technologijas.

Žodžiu, norintys modernizuoti savo kompiuterius „be didelio triukšmo“ tikrai neliūdės. Mažų mažiausiai motinines plokštes reikės keisti kaip kojines. Jau dabar vykstanti diskusija apie senų mikroschemų rinkinių galimybę palaikyti naujus procesorius greitai taps bereikšmė, kadangi atvykus Broadwell procesoriams, jokių mikroschemų rinkinių nebeliks. Todėl galima beveik užtikrintai garantuoti, jog Haswell skirtos motininės plokštės naujokams su Broadwell architektūra tikrai netiks.

Tačiau kaip jau žinome, viena bėda nevaikšto. Šaltinių teigimu, procesoriai Broadwell turės tik BGA pakuotę, ir jokių LGA. Žinantys jau užuodžia, kuo tai kvepia. Po kelerių metų tokių stacionarių kompiuterių „pasidaryk pats“, kokius mes juos pažįstame jau ne vienerius metus, tiesiog gali nebelikti. Geriausiu atveju motininės plokštės bus pardavinėjamos su įlituotais procesoriais, blogiausiu atveju teks rinktis kurį nors vieną All-in-One tipo kompiuterį – monobloką. Skamba baisiai, tačiau tai jau Intel planuose. Pastarieji išsiuntinėti OEM kompiuterių gamintojams, kurie dabar svarsto klausimus, susijusius su Broadwell procesorių infrastruktūros plėtra.

Reikia pažymėti, jog Intel Broadwell planuojama išleisti kaip SoC mikroschemas, t.y. bus kažkas panašaus į dabartinius Intel Atom procesorius. Vėliau modernizuota Broadwell karta pasižymės daug mažesniu energijos suvartojimo kiekiu, todėl visų pirma bus skirta planšetinių kompiuterių segmentui. Deja, dabar viskas pradeda suktis aplink šias mobilias sistemas. Turbūt ne veltui iš savo posto traukiasi Paul Otellini, kuris stacionarių procesorių segmente savo konkurentą AMD paliko ant bedugnės krašto. Dabar, kai asmeninių kompiuterių rinkoje stagnacija, reikia galvoti apie migraciją prie mobilių sprendimų. Jei prognozės pasitvirtins, kai kurių kompiuterių vartotojų laukia ne itin džiaugsminga ateitis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos