Intel Haswell procesorių ekspansija vyks lėčiau nei Ivy Bridge


Per savo ataskaitinę konferenciją kompanija Intel užsiminė apie procesorių Haswell tiekimo pradžią: tai įvyks 2013 m. I ketvirtyje. Kaip teigia resursas Fudzilla, iki kitų metų pirmos pusės pabaigos Intel ketina padidinti Haswell rinkos dalį bendrame procesorių tiekimo kiekyje iki 5%. Savo ruožtu, apie 75% visų realizuojamų procesorių priklausys Ivy Bridge architektūrai, tuo tarpu užkietėjusiems entuziastams teks ne daugiau, kaip 2% produkcijos (Sandy Bridge-E). Likusią dalį tarpusavyje pasidalins Sandy Bridge ir Atom.

2013 m. II pusmetyje Haswell daliai turėtų tekti 20%. Tai taps įmanoma, kadangi iš rinkos dings praktiškai visi Sandy Bridge architektūros procesoriai, tuo tarpu Ivy Bridge rinkos dalis bus sumažinta iki 60-65%, kalbant apie bendrą tiekiamų Intel procesorių kiekio. Paminėsime, jog beveik analogišku būdu buvo vykdoma ir Ivy Bridge sprendimų ekspansija, nors pastarųjų rinkos dalis 2012 m. pabaigoje turėtų pasiekti 30-35%.

Priminsime, kad prieš pusę metų Haswell procesorių ekspansijos tempai buvo vertinami žymiai optimistiškiau. Antra vertus, skaičiai, kurie pateikti aukščiau, bus būdingi stacionarių kompiuterių segmento atveju. Akivaizdu, jog Intel prioritetu taps mobilios rinkos prisotinimas, tuo tarpu stacionarių procesorių tiekimas bus sąmoningai ribojamas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos