Intel Next Unit of Computing: netolimos ateities kompiuteriai?


Šiuolaikinis vartotojas negali be tikslo leisti laiko, kadangi jis „pririštas“ prie kompiuterio savo darbe bei namuose, o jo pasirinkimas šiuo metu yra tokie kriterijai, kaip lengvumas ir mobilumas: ultrabookas arba, pavyzdžiui, planšetinis kompiuteris – transformerius.

Dabartiniai technologijų srities lyderiai, kurie paprastai diktuoja madingas tendencijas, jau dabar numato, jog dideli stacionarūs kompiuteriai taps tik entuziastų ir vartotojų, užstrigusių praeityje, užsiėmimu. Savo versiją apie tai, kaip atrodys ateitis, kompanija Intel vadina Next Unit of Computing (NUC).

Pirmoji NUC karta – tai miniatiūrinis kompiuteris (101 x 101 x 50 mm), kurio pagrindą sudaro 1,8 GHz dažniu dirbantis Core i3-3217U su 17 TDP ir integruota grafika Intel HD 4000. Mikroschemų rinkinio vaidmenį atlieka Intel QS77. Įrenginys turi kelis SO-DIMM, tris USB 2.0 lizdus, keletą mini-PCI (iš kurių vienas suderinamas su pilnaverčiu mSATA). Priklausomai nuo modifikacijos, NUC gali turėti HDMI ir LAN, arba HDMI ir Thunderbolt. Detaliau apie „vidurius“ galima pamatyti resurso Anandtech žurnalistų parengtoje apžvalgoje:

Intel NUC prekyboje pasirodys gruodžio mėnesį, o jo orientacinė kaina – $300-$320 (~ 860 lt). Iš pradžių Intel bus vienintelė, kuri plėtos šią koncepciją, tačiau reikia nepamiršti, jog procesorių gigantas turi daugybę partnerių, kurie greičiausiai neliks abejingi šiai idėjai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos