Moksleiviams skirtas Intel planšetės projektas nepasiteisino?


Nežiūrint į savo akivaizdų brangumą, moksleiviams skirtas Intel nešiojamas kompiuteris bent jau iki šiol pasižymėjo nebloga paklausa, lyginant su daug pigesniais nešiojamais kompiuteriais, kuriuos siūlo nekomercinė organizacija OLPC. Tačiau su Intel planšetėmis toks fokusas nesuveikė, pranešė taivaniečių naujienų portalas DigiTimes.

Procesorių gigantas nuo 2013 m. sausio pradžios iki 2014 m. birželio  mėnesio planavo parduoti apie 3 – 4 mln. planšetinių kompiuterių Studybook, kurių premjera įvyko dar šių metų balandžio mėnesį. Skaičiai gana neblogi, prognozės kompaniją Intel tenkino, tačiau kai tik atėjo laikas pateikti užsakymą ir nurodyti konkretų skaičių, pasirodė, jog Intel klientai pageidauja užsakyti vos 1,6 – 2 mln. vienetų.

Manoma, jog užsakymų kiekio sumažinimą lėmė Indijos ir Kinijos vyriausybių nenoras savo švietimo įstaigose platinti gana brangią Intel produkciją. Tiesą sakant, tiek Indija, tiek Kinija niekada nedegė noru draugauti net su OLPC projektu, nekalbant jau apie brangininkus Intel, kadangi abi šios besivystančios šalys turi savo švietimo sistemai skirtų „nacionalinių“ planšečių projektus, o tokių įrenginių kainos paprastai sudaro apie 30 JAV dolerių (apie 80 litų). Tikėtina, kad Intel kartu neteko nemažai klientų iš Šiaurės Afrikos, Vidurio Rytų, taip pat Artimųjų Rytų, kurioje dedasi tokie dalykai, kokio net priešui nepalinkėsi. Ten apskritai apie švietimą dabar mažai kas galvoja, jau nekalbant apie planšetinius kompiuterius (juo labiau, Intel).

Šaltinis: TipTop.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos