Xeon Phi: iškentėtos Intel Larrabee koncepcijos premjera


Besidomintys vaizdo plokščių istorija turėti prisiminti Intel projektą Larrabee, kuriuo procesorių gigantas siekė rinkai dar 2010 m. pristatyti savo vaizdo plokštes. Tiesa, tuomet kompanija pati nusivylė savo sprendimo produktyvumo lygiu, tad buvo nuspręsta viską apsvarstyti iš naujo.

Vėliau nuspręsta nelįsti į nVidia ir AMD uzurpuotą diskretinių vaizdo plokščių segmentą, o nukreipti visas jėgas į skaičiavimų sistemų sferą. Taip gimė projektas Xeon Phi, o kompanija Intel su pasididžiavimu pristatė pirmuosius šios serijos adapterius Xeon Phi 3100 ir 5110P, kurie, kompanijos teigimu, paspartins inovacijų procesą didelio galingumo skaičiavimų srityje.

Abu adapteriai sukurti, remiantis Many Integrated Core (MIC) architektūra, kuri numato tradicinių x86-suderinamų branduolių su specializuotais branduoliais apjungimą, kad būtų paspartintas lygiagrečių skaičiavimų efektyvumas. Xeon Phi gaminami, naudojant 22 nm technologinį procesą bei 3D Tri-Gate metodiką (tranzistoriai su tūrine struktūra). Kai kurių ekspertų teigimu, Xeon Phi spartintuvai turi 62 branduolius, kurių dalis atjungiama, priklausomai nuo modelio, o tranzistorių skaičius juose siekia 5 mlrd.

Gamintojo teigimu, skaičiavimų spartintuvas Xeon Phi 3100 pasižymi 1 TFLOPs produktyvumo lygiu (trilijonas operacijų su plaukiojančiu kableliu per sekundę), skaičiuojant su dvigubu tikslumu. Palaikoma iki 6 GB operatyvios atminties, o pralaidumas siekia 240 Gb/s. Maksimalus TDP lygis siekia 300 W.

Kitas modelis – Xeon Phi 5110P – pasižymi 1,01 TFLOPs produktyvumo lygiu, tuo tarpu TDP lygis neviršija 225 W. Maksimalus GDDR5 operatyvios atminties kiekis lygus 8 GB, tuo tarpu atminties pralaidumo maksimumas – 320 Gb/s.

Manoma, jog naujai anonsuoti Xeon Phi skaičiavimų sistemose papildys šiuo metu rinkoje esančius serverinius Xeon E5-2600 ir Xeon E5-4600 šeimos procesorius. Intel Xeon Phi 5110P masinis tiekimas prasidės 2013 m. sausio 28 d., o jo kaina nustatyta ties $2649 riba, savo ruožtu, Xeon Phi 3100 taps prieinamas kitų metų I pusėje, o jo kaina „neviršys $2000“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos