Išmaniojo telefono iPhone 5 dėka iOS vėl aplenkė Android


Remiantis naujais kompanijos Kantar Worldpanel ComTech duomenimis, mobili operacinė sistema iOS rugpjūčio – spalio laikotarpiu sugebėjo užimti 48,1% JAV mobilių platformų rinkos (spalio 28 d. duomenys). Tai reiškia, kad Apple sugebėjo aplenkti konkurento Google proteguojamą Android platformą, kuriai dabar tenka 46,7% rinkos.

Vis tik už JAV ribų iOS nėra tokia populiari, o viena didžiausių Android tvirtovių yra Europos šalys – pavyzdžiui, Vokietijoje Android buvo įdiegta 73,9% visų parduotų išmaniųjų telefonų, tuo tarpu Ispanijoje šis rodiklis sudaro net 81,7%. Iš kitos analitikų kompanijos – IDC – statistikos galima matyti, jog III ketvirtyje Android užėmė 75% pasaulinės rinkos, tuo tarpu iOS teko tik 14,9%.

Analitikų teigimu, kompanijos Apple sėkmę visų pirma lėmė išmaniojo telefono iPhone 5 debiutas. Korporacija pabrėžia, kad prieš metus iOS savo konkurentui taip pat trumpam buvo užleidusi pirmą vietą, tačiau po iPhone 4S debiuto kitus tris ketvirčius vėl pirmavo.

Reikia paminėti, jog šiuo metu analitikų pateikti duomenys apima tik vieną mėnesį, kaip iPhone 5 buvo rinkoje, tad galima spėti, kad bent jau JAV rinkoje Apple iOS dalis yra didesnė. Tokius pokyčius, ekspertų manymu, lėmė natūralus vartotojų elgesys – naujienos laukimas, verčiantis susilaikyti nuo esamo modelio pirkimo. Pabrėžiama, kad Apple operacinės sistemos dalies didėjimui nemažai padeda ir lojalūs vartotojui, kuriais negali pasigirti jokia kita kompanija. Kantar Worldpanel ComTech atstovai teigia, jog net 92% dabartinių iPhone savininkų savo kitu išmaniuoju telefonu mato būtent Apple išmanųjį telefoną.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos