Išmanieji telefonai su bevielio įkrovimo galimybe paplis 2013 m.


Viena pirmųjų kompanijų, kuri palaikė bevielio įkrovimo idėją, tapo suomių Nokia, kuri jau spėjo išreklamuoti šią galimybę savo naujausiuose Windows Phone 8 telefonuose Lumia 920. Užsiiminėjant panašiais eksperimentais, tik jau nešiojamų kompiuterių srityje, buvo pastebėta kompanija Dell, o taip pat procesorių gigantas Intel, kuris kartu su partneriu Acer demonstravo šią galimybę IDF sesijose.

Tiesiog pridedi išmanųjį telefoną prie nešiojamo kompiuterio šono ir viskas

Antra vertus, pastaroji galimybė vis dar išlieka egzotika, juo labiau, kad ne visi vartotojai supranta jos aktualumą, kadangi dabartinės technologijos vis tik reikalauja, kad šalia išmaniojo telefono būtų atitinkamas įrenginys (t.y. reikalaujamas fizinis artumas turi būti išlaikytas). Vis tik toks metodas turi savo privalumų: žinant išmaniųjų telefonų (ir ne tik jų) apetitą, sparčiai eikvojantį baterijos talpą, o kartu bevielei įkrovimo technologijai paplitus, tai galėtų palengvinti mūsų gyvenimą viešose erdvėse, pavyzdžiui, baruose, prekybos centruose, oro uostuose ir panašiai.

Štai resursas DigiTimes teigia, jog 2013 m. vis daugiau išmaniųjų telefonų susidraugaus su bevielio įkrovimo funkcija. Dabar rinkos lydere yra Nokia ir kai kurie japonų gamintojai, tačiau nuo jų ketina neatsilikti korėjiečių kompanijos Samsung ir LG. Pranešama, jog taivaniečių HTC panašius sprendimus pristatys dar šiemet. Jungtinių Valstijų rinkoje pioniere žada tapti mobiliojo ryšio operatorius Verizon Wireless, kuris savo klientams pradeda siūlyti išmaniuosius telefonus su bevielio įkrovimo galimybe.

Teigiama, jog kompanija Texas Instruments jau aktyviai tiekia atitinkamas mikroschemas kompanijoms Nokia ir HTC. Kompanija iDT taip pat pradeda savo veiklą bevielio įkrovimo srityje, o partnerystės sutartys pasirašytos su Intel ir Qualcomm. Šaltiniai netgi neatmeta galimybės, jog rinkoje debiutuos Apple išmanieji telefonai, kurių baterijas bus galima pakrauti be laidų. Tiesa, konkrečiu atveju kalbėti apie tikslias datas dar ankstoka – „obuolinių“ produktų gerbėjai dabar turi prisitaikyti prie Lightning sąsajos. Tačiau, iš esmės, daugelis ekspertų mano, kad tendencija yra gana aiški, o mobilios įrangos rinkos judės būtent bevielio įkrovimo linkme.

Vienas komentaras

  1. Apple fanas parašė:

    Kaip gerai kad ne Apple tai sugalvojo ar pirmieji idiege , o tai butu uzpatentave ir niekas butu nebegaleje to panaudoti


Kitos kategorijos naujienos