Išmaniųjų telefonų rinkoje Nokia nusirito į 7-tą vietą, pirmauja Samsung


Analitikų kompanijų Gartner pateikė ataskaitą, iš kurios matyti situacija pasaulinėje telefonų rinkoje šių metų 2012 m. III ketvirtyje. Iš pradžių apie sausą statistiką.

Nuo liepos iki rugsėjo mėnesio iš viso buvo realizuota 427.7 mln. paprastų ir išmaniųjų telefonų. Tai yra 3,1% mažiau, nei per analogišką laikotarpį prieš metus, kaip pardavimai buvo lygūs 441,5 mln. vienetų.

Didžiausių telefonų gamintoju išliko P. Korėjos kompanija Samsung su maždaug 98 mln. realizuotų mobilių įrenginių. III ketvirtyje korėjiečių rinkos dalis padidėjo nuo 18,7% iki 22,9%. Antroje vietoje yra jau kelintą ketvirtį finansinius nuostolius patirianti Nokia, kuris per tris mėnesius pardavė 82,3 mln. telefonų. Šiuo metu suomių rinkos dalis sudaro 19,2%, nors prieš metus šis rodiklis siekė 23,9%. Galiausiai trejetuką užbaigia korporacija Apple, kuriai parduoti 23,6 mln. iPhone leido rinkos dalį padidinti nuo prieš metus turėtų 3,9% iki 5,5% šiemet.

Analitikai pažymi, kad telefonų pardavimų sumažėjimas susijęs su „neprotingų“ telefonų rinka. Savo ruožtu, išmaniųjų telefonų pardavimai šoktelėjo 46,9% – nuo 115,2 mln. iki 169,2 mln. vienetų. Iš viso per III ketvirtį realizuotų išmaniųjų telefonų dalis bendroje telefonų „masėje“ sudarė 39,6%.

Išmaniųjų telefonų rinkoje taip pat pirmauja kompanija Samsung, kuriai tenka 32,5% rinkos. Antroje vietoje yra Apple su 14%, tokiu būdu, korėjiečių ir amerikiečių korporacijos kartu užima beveik pusę pasaulinės „protingų“ telefonų rinkos. Taip pat reikėtų pažymėti, jog Nokia šioje kategorijoje sėkmingai ritasi žemyn: vos per vieną ketvirtį suomių kompanija iš trečios vietos nukrito į septintą, o pardavimai per III ketvirtį sudarė 7,2 mln. vienetų.

Pabaigai galima pridurti, kad išmaniųjų telefonų su operacine sistema Android dalis praėjusį ketvirtį sudarė 72,4%, iOS – 13,9%, tuo tarpu Windows Phone dalis siekė 2,4%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos