Tapo žinoma, kas labiausiai nukentės nuo iPad mini


Turbūt jau ne kartą susidūrėte su pasakymais, jog išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai itin smarkiai pakenkė nešiojamų ir stacionarių kompiuterių rinkai. Ne išimtis tapo ir Apple kompaktiškos planšetės iPad mini pasirodymas. Tiesa, šiuo atveju ekspertai negalėjo pasakyti vienareikšmiško atsakymo. Vieni kalba, jog jis padidins Apple gerbėjų auditoriją, kadangi atims tam tikrą vartotojų skaičių iš pigių Android produktų gamintojų, tuo tarpu kiti analitikai pastebėjo, jog tai gali būti grėblys pačiai Apple, kuri taip sumažins 9,7“ ekraną turinčio iPad pardavimus.

Kaip yra iš tikrųjų, geriausiai atsako patys vartotojai, į kuriuos ir kreipėsi specialistai iš kompanijos Cowen, Jungtinėse Valstijose atlikę 1225 žmonių apklausą. Rezultatai, kuriuos publikavo resursas AllThingsD, parodė, kad 12% respondentų per artimiausius 18 mėnesių ketina įsigyti kompaktiškąjį iPad mini, tuo tarpu iš šių žmonių tarpo daugiau nei pusė (52%) prisipažino esantys naujokai planšečių rinkoje (t.y. planšetė turės pirmą kartą). Iš ketinančių pirkti iPad mini 16,6% teigė, kad dėl tokio pirkinio teks atsisakyti kitų elektronikos įrenginių įsigijimo, tuo tarpu likę 83,4% teigė, kad iPad mini taps tik dar vienu produktu, neįtakosiančiu kitų panašių produktų įsigijimo.

O dabar, matyt, įdomiausia apklausos dalis. Iš apklausos tapo žinoma, jog 42% respondentų iPad mini laiko kompiuterių su operacine sistema Windows pakaitalu. Antra vertus, 29% apklaustųjų teigė, jog iPad mini taps savotišku „kanibalu“ Apple planšetinių kompiuterių asortimento viduje, t.y. kompaktiška planšetė grasina sumažinti „didžiojo“ iPad pardavimus. Antra vertus, iš bendro apklaustųjų, norinčių įsigyti iPad mini, kiekio tik 5% ketina paaukoti iPad ir pirkti pigesnį variantą. Matyt, Apple vadovybė neapsiriko, išleisdama iPad mini, nors į tai savo laiku Steve Jobs žiūrėjo tikrai neigiamai.

Galiausiai tyrimo autoriai padarė išvadą, kad iPad mini pardavimai, iš esmės, augs visiškai naujų vartotojų dėka, daugeliui iš jų kompaktiškoji Apple planšetė taps pirmuoju tokio tipo įrenginiu apskritai. Kartu belieka užjausti kompiuterių su Windows platforma gamintojus, o taip pat pavydėti amerikiečiams, kurie, nepaisant savo aukšto pragyvenimo lygio, gali įsigyti Apple produkciją žymiai pigiau, nei ne taip smarkiai ekonomiškai išsivysčiusioje Lietuvoje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos