Kurdama naujus produktus, Acer bandys pasikliauti savo jėgomis


Įprasta padėtis kontraktinės kompiuterių gamybos srityje po truputį pradeda keistis. Kompanija Acer ne kartą buvo išreiškusi susirūpinimą Microsoft ketinimais išleisti planšetinius kompiuterius su savo prekiniu ženklu. Lenovo bando susikoncentruoti ties nešiojamų kompiuterių gamyba pas save pačią, nors anksčiau daug darbo gaudavo partneriai. Atsižvelgiant į tai, jog Lenovo dabar turi visus šansus įsitvirtinti pirmoje OEM gamintojų vietoje, šios tendencijos nepastebėti negalima.

Resursas DigiTimes praneša, jog taip vadinami ODM gamintojai, kurie ne tik gamina mobilius kompiuterius pagal užsakovo dokumentaciją, tačiau juos kuria ir savarankiškai, yra sunerimę atskirų klientų noru įgyti daugiau nepriklausomybės. Acer naujausią savo nešiojamą kompiuterį su sensoriniu ekranu ir Windows 8 ėmėsi kurti pati, o dabar ieško šio produkto gamintojo, kadangi naujasis sprendimas turi būti parodytas jau 2013 m. sausio mėnesį įvyksiančioje parodoje CES 2013. Nešiojamo kompiuterio tiekimo apimtys bus gana kuklios, o Acer tai bus daugiau bandymas įvertinti savo jėgas produktų kūrimo srityje.

Kai kurie ODM gamintojai vis tik yra skeptiškai vertina klientų bandymus įgyti daugiau nepriklausomybės šioje srityje. Jų teigimu, esama tendencija pereiti prie ARM ir Android iššauks būtinybę išsklaidyti resursus iš karto keliomis kryptimis, o tai daugeliui kompanijų yra netikslinga. Juo labiau, kad potencialo didinimas kūrimo srityje reikalauja ne tik finansinių išlaidų, bet ir laiko.

Vis tik šie sunkumai, panašu, kompanijos Acer nejaudina. Ši jau pareiškė apie savo pasirengimą produktų kūrimui didinti resursus maždaug 20% kasmet. Kaip tai atsilieps galutinei Acer produkcijos kokybei, mes galėsime pasakyti tik po kelerių metų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos