Nešiojami kompiuteriai vis dažniau gaus 4 branduolių procesorius


Ypatingai didelis spaudimas iš planšetinių kompiuterių pusės nešiojamų kompiuterių gamintojus verčia imtis atsakomųjų priemonių, o viena iš jų yra produktyvumo didinimas. Tokiu būdu, po kurio laiko vartotojai pastebės, kad vis daugiau mobilių kompiuterių turės įdiegtus 4 branduolius procesorius, tikina analitikų kompanija IHS iSuppli.

Per artimiausius penkerius metus nešiojamų kompiuterių su 4 branduolių procesoriais tiekimas turėtų išaugti apie 3,5 karto, t.y. 2016 m. tokių įrenginių bus realizuota apie 179 mln., arba 59% visų nešiojamų kompiuterių kiekio. Jei šiuos duomenis palygintume su 2012 metų, tai šie rodikliai atitinkamai sudaro 22%, arba 48 mln. vienetų.

Reikia pažymėti, kad keturių branduolių procesoriai vis dažniau bus naudojami ne tik aukščiausios klasės nešiojamuose kompiuteriuose, tačiau ir biudžetiniuose (iki $700, arba ~1900 lt) bei vidutinio lygio (nuo $700 iki $1200, arba iki ~3250 lt), juo labiau, kad paskutiniu atveju nauja tendencija bus matoma aiškiausiai.

Kompanijos IHS iSuppli analitikai taip pat tikisi, jog nešiojamuose kompiuteriuose vis dažniau turės Blu-Ray diskų įrenginių, o po kurio laiko pagaliau išnyks 32 bitų operacinės sistemos. Antra vertus, pirmuoju atveju tendencijos tokios, jog optinių diskų įrenginių bandoma apskritai atsisakyti, tuo tarpu dėl 32 bitų programinių platformų ilgo/trumpo gyvavimo reikėtų kreiptis į operacinių sistemų kūrėjus (pirmiausia, Microsoft).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos