Lenovo ThinkPad Edge E325 apžvalga: ką gali AMD Brazos?


Retai užsukantis svečias visuomet malonus, jei tai yra AMD. Tokiais žodžiais galima pradėti šią mūsų apžvalgą, kadangi galime atsikvėpti nuo Intel dominavimo ir pamatyti, ką mobiliame segmente siūlo konkurentas – kompanija AMD.

Lenovo ThinkPad Edge E325 pasirinkimas lėmė gana įdomios aplinkybės ir reikalavimai, o juos geriausiai atitiko būtent nešiojamas kompiuteris su AMD Brazos platforma. Taigi pažiūrėkime, ką turime.

Nešiojamo kompiuterio Lenovo ThinkPad Edge E325 techninės charakteristikos:

Charakteristikos

Lenovo ThinkPad Edge E325

Mikroschemų rinkinys

AMD FCH (Hudson-1) + SB810/SB850

BIOS / versija

 Phoenix Technologies 1.15 ( 11/17/2011)

Procesorius

 AMD E-450 APU  @ 1.65 GHz

L2  / L3 spartinančioji atmintis

2 x 512 KB / –

Branduolys / technologija

Zacate / 40 nm

Operatyvioji atmintis

1x 4096 MB

Atminties taktinis dažnis / tipas

1333 MHz / DDR3 SDRAM

Ekranas / raiška

13,3″ TN (AUO B133XW03 V1) / 1366 x 768

Grafinis procesorius (GPU)

AMD Radeon HD 6320 (Wrestler)

Video atminties kiekis

VRAM

Grafinio procesoriaus dažniai

508 MHz

Kietas diskas / formatas

 Western Digital WD5000LPVT  / 2,5″

Kieto disko talpa

500 GB

Sąsaja

SATA-II

Greitis

5400 rpm

Optinių diskų įrenginys

nėra

Garso posistemė

 Conexant 20671 SmartAudio HD

LAN kontroleris

 Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet

Wi-Fi modulis / standartų palaikymas

 Broadcom NIC BCM5761E a/b/g/n

Garsiakalbiai / mikrofonas

yra / yra

Atminties kortelių skaitytuvas

4-in-1 Card Reader (SD/ MS/ MS Pro/ MMC)

USB 2.0 / USB 3.0 / eSATA / IEEE1394 / IrDA

3 / 0 / 1 / 0 / 0

Modemas / LAN / Wi-Fi / Bluetooth/ WiMAX

0 / 1 / 1 / 1 / 0

Vaizdo išvestys: D-Sub / DVI / HDMI / DP

1 / 0 / 1 / 0

Pirštų atspaudų skeneris

nėra

WEB kamera

HD webcam

Maitinimo blokas AC/DC

100 – 240 V, 1,5 A, 50-60 Hz / 20 V, 3.25 A / 65 W

Baterijos tipas / talpa

6 cell Li-Ion / 62 Wh

Nešiojamo kompiuterio matmenys

322 x 224 x 26.7 ~30.9 mm

Svoris

1,74 kg

Operacinė sistema

Windows 7 Home Premium 64-bit

 

Prieš mus yra 13,3“ įstrižainės ekrano savininkas, sveriantis 1,74 kg ir turintis 62 Wh talpos bateriją. Taigi galima kalbėti apie tikrai mobilų nešiojamą kompiuterį. Tai patvirtina ir 18 W TDP rodiklio neviršijantis AMD APU E-450. Be to, turime 4 GB operatyvios atminties, 500 GB kietą diską ir visą eilę periferinių išvesčių. Galima prognozuoti, jog turime darbinį, mobilų „arkliuką“ su pradinio lygmens AMD procesoriumi, apie kurio produktyvumo lygį daugmaž galima įsivaizduoti. Ką gi iš tikrųjų mums gali pasiūlyti toks derinys, apjungtas Lenovo inžinierių, mums ir parodys detalesnė apžiūra bei testai.

Komplektacija

Lenovo ThinkPad Edge E325 komplektacija, turint omenyje kainos segmentą (apžvalgos metu šio nešiojamo kompiuterio kaina svyravo ties 1350 litų riba), yra gana paprasta ir lengvai atspėjama: maitinimo adapteris ir daug popierinių vartotojo instrukcijų su užrašu „ThinkPad“, iš kurių gavosi štai toks koliažas:

Komplekte optinių laikmenų su tvarkyklėmis, papildoma programine įranga nėra, tačiau visa tai galima parsisiųsti iš gamintojo puslapio. Aišku, didelių nepatogumų dėl to neturi kilti, kadangi turime gamintojo įdiegtą operacinę sistemą Windows 7 su viskuo, kas reikalinga. Be to, kietame diske yra sukurtas specialus skirsnis, reikalingas sistemos atstatymui, o firminė aplikacija pasiūlys sukurti atstatymui skirtą laikmeną tam atvejui, jei kietas diskas sugalvotų sugesti.

Eksterjeras: dizainas ir ergonomika

Išorinis dizainas turėtų patikti gražiosios lyties atstovėms – ekrano dangtis yra sodrios raudonos spalvos, o paviršius, panašu, dengtas plonu gumos sluoksniu, taigi nešiojamas kompiuteris iš rankų taip pat lengvai iškristi neturėtų.

Beje, užrašas „ThinkPad“ atlieka ne tik reklaminį bei dekoracinį vaidmenį. Taškas virš „i“ dega raudona spalva, kai kompiuteris yra įjungtas, arba mirksi, jei aktyvuotas budėjimo režimas.

Apatinėje dalyje matome tris aušinimo angas, už kurių (kaip matome žemiau esančioje nuotraukoje) slepiasi sisteminis ventiliatorius, mikroschemų rinkinys, kartu vėsaus oro turėtų gauti tiek operatyvioji atmintis, tiek ir kietas diskas.

Maloniausia dalis yra ta, jog apatinis dangtis lengvai nusiima, atsukus tris varžtelius. Tokiu būdu, galime labai lengvai gauti prieigą praktiškai prie visų esminių komponentų: aušinimo sistemos, operatyvios atminties modulių (beje, vienas lizdas yra laisvas), kieto disko ir baterijos. Išvalyti sistemą nuo dulkių nekils jokių problemų net ir nepatyrusiems vartotojams. Šiandien tokią galimybę retai pamatysime biudžetinių nešiojamų kompiuterių segmente.

Gana malonią smulkmeną galima pastebėti, kitoje apatinės dalies dangtelio pusėje: ventiliacines angas dengia tinklelis, kuris neleidžia patekti dulkėms į vidų, o minkštas porolono gabaliukas saugo kietą diską, o kartu atlieka ir garso izoliacijos vaidmenį.

Kairėje pusėje išdėstytos dažniausiai naudojamos jungtys, kurios neturėtų maišyti darbą tiems, kurie save vadina dešiniarankiams. Pačiame kampe – Kensingtono jungtis, be jos dar turime analoginę D-Sub (VGA), kelias USB 2.0 (viena iš jų – geltonos spalvos – su galimybe įkrauti įrenginį, net jei nešiojamas kompiuteris yra išjungtas), Gigabit Ethernet ir atminties kortelių skaitytuvas.

Dešinėje pusėje – maitinimo lizdas, aušinimo sistemos anga, eSATA/USB lizdas, HDMI išvestis bei 3,5 mm garso lizdas ausinėms.

Priekinė ir nugarinė dalys jokių periferinių lizdų neturi, taigi galima konstatuoti, jog turime platų jungčių pasirinkimą, o minusu galima laikyti tik USB 3.0 versijos nebuvimą. Kai kurie vartotojai gali pasigesti ir optinių diskų įrenginio, tačiau Lenovo sprendimas jo atsisakyti visai suprantamas: „post-PC“ eroje toks įrenginys jau įrašytas į „juodąjį“ sąrašą, o tą sėkmingai demonstruoja Apple bei eilė ultrabookų gamintojų, be to, ir patys vartotojai, savo piniginėmis balsuodami už planšetinius kompiuterius, tai sėkmingai įrodo.

Darbinis paviršius iš karto išduoda, jog turime reikalų su ThinkPad serijos modeliu: klaviatūros viduje matome raudoną TrackPad tipo valdiklį, o virš lietimui jautraus laukelio – kelis mygtukus su raudona linija, kurie atstoja kairį ir dešinį pelės klavišus. Taip pat galima pastebėti, jog nelabai sėkmingose vietose yra „Fn“ ir „Ctrl“ mygtukai – gamintojas tikrai galėjo juos sukeisti vietomis. Galiausiai „F1 – F12“ mygtukų linija pagal nutylėjimą atlieka specialias funkcijas (didina/mažina ekrano ryškumo, garso lygį, įjungia/išjungia bevielio ryšio modulius ir t.t.). Visa tai galima pakeisti per atitinkamą BIOS meniu punktą.

Klaviatūros mygtukai yra tikrai minkšti, o jų eiga netikėtai didelė, ypač kai prieš tai tenka naudotis ultrabookų klaviatūromis. Antra vertus, paspaudimas yra užtikrintas, o pati klaviatūra „neprasėda“ (kaip tą tenka matyti ne viename biudžetiniame kompiuteryje), taigi dirbti su tekstu tikrai patogu.

Lietimui jautrus laukelis atkeliavo iš ultra plonų nešiojamų kompiuterių segmento. Matome vientisą touchpad‘ą, kurio apatinis kairysis ir dešinysis kampai atitinka pelės mygtukus. Iki šiol toks sprendimas sulaukė daugiausiai kritikos ankstesnėse mūsų apžvalgose: šią koncepciją bene sėkmingiausiai įgyvendino nebent Apple savo MacBook nešiojamuose kompiuteriuose.

Erdvė virš klaviatūros užimta minimaliai, t.y. čia rasime tik įjungimo mygtuką (dešinėje pusėje). Kiek neįprastai atrodo indikatorių (kieto disko aktyvumo, baterijos įkrovimo ir t.t.) nebuvimas. Vienintelis, kurį matome – tai taškas virš raidės „i“ užraše „ThinkPad“ – tai tas įjungto kompiuterio indikatorius.

Tradiciškai atiduosime duoklę testui „Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje ploniausias“.

Priekinė dalis (viršuje) ir nugarinė dalis (apačioje)

Techniniai parametrai

Apžvalgos pradžioje jau galėjome matyti specifikacijų lentelę, tad dabar trumpai apžvelgsime pagrindinius komponentus.

Nešiojamas kompiuteris turi AMD dviejų branduolių hibridinį procesorių APU E-450, kuris ramybės būsenoje dirba 833 MHz, o pilnos apkrovos metu – 1665 MHz taktiniu dažniu. Įtampos svyruoja nuo 0,937 V iki 1,337 V. Įtampos pakankamai didelės, ypač turint omenyje Intel Core procesorius, kuriuose šis parametras paprastai yra 0,1 V mažesnis. Reikėtų „padėkoti“ 40 nm technologiniam procesui.

Už grafikos posistemę atsako integruotas GPU Radeon HD 6320, kuris turi 80 universalių procesorių bei turi 508 MHz taktiniu dažniu (ramybės būsenoje jis sumažėja iki 80 MHz), kartu galima kalbėti apie DirectX 11 ir Shader 5.0 palaikymą. Ko galima tikėtis iš šio GPU, parodys testai, tuo tarpu priminsime, kad Radeon HD 6320 rinkoje  prieinamas nuo 2010 m. pabaigos, tuo tarpu jo pervadinti klonai bus sutinkami ir visus kitus metus.

Testavimo metodika

Testavimo metodika nuolat tobulinama, tad kitose apžvalgose gali būti pakeitimų (pastabos visąlaik priimamos).

Į nešiojamą kompiuterį buvo įdiegta operacinė sistema Windows 7 SP1 Ultimate x64. Viskas, kas nebūtina sistemos stabiliam funkcionavimui ir krovėsi kartu su OS, buvo išjungta. Tvarkyklės, parsiųstos iš gamintojo puslapio, buvo atnaujintos iki aktualiausių versijų. Tas pats padaryta ir su operacine sistema.

Sistemai prieš testavimą buvo atlikta defragmentacija. Kitus nustatymus galima matyti žemiau pateiktame sąraše:

 • Screen Saver – išjungta;
 • Windows Defender – išjungta;
 • System Protection – išjungta;
 • Windows Update – išjungta;
 • Scheduled Tasks suplanuota disko defragmentacija – išjungta;
 • Ekrano ryškumas – maksimalus;
 • Ekrano raiška – maksimali (šiuo atveju, 1366 x 768);
 • Aero sąsaja – aktyvuota;
 • Darbastalio tema – Windows 7;
 • Wi-Fi ryšys – įjungtas;
 • Garso lygis – 10 %.

Testų paketas padalintas į kelias dalis:

1-ąją dalį sudaro sistemos spartos matavimo testai (pastarąjį dar planuojama plėsti):

 • Sintetinis testas, matuojantys bendrą sistemos produktyvumą – PCMark Vantage 1.0.2;
 • Grafikos posistemės testai (3DMark 2006 1.2.0, 3DMark Vantage 1.0.1, Unigine Heaven 2.5), taip pat keletas žaidimų tuo atveju, jei tai leidžia grafinis adapteris.

2-oji dalis: baterijos darbo laiko matavimas (kai nešiojamą kompiuterį „maitina“ tik akumuliatorius) bei korpuso elementų, aparatinės dalies komponentų (procesoriaus, kieto disko) temperatūrų nustatymas.

Baterijos darbo laikas buvo matuojama su programa Battery Eater Pro. Pastaroji nedidelė programėlė turi kelis režimus, iš kurių pasinaudota vienu: Reader‘s test – ekrane rodomas programos turimas ar vartotojo pasirenkamas tekstas. Praktiškai simuliuojamas knygos skaitymas, kai kas kelias minutes perverčiamas puslapis. Šio testo metu Wi-Fi ryšys būdavo išjungiamas, taip siekiant sužinoti maksimalią baterijos darbo trukmę.

Režimas „Maximum Load“ numato visų komponentų maksimalų apkrovimą (šiuo atveju, baterija iškraunama taip greitai, kaip tik įmanoma). Taip pat pasinaudota keliais subjektyviais, tačiau kasdieniškais „testais“ – tai darbas ofise (toliau – Ofisas) ir filmų peržiūra (toliau – Video).

Darbo su biuro programomis (testas „Office“) imitacijos atveju darome savo įprastus darbus, o tai yra: naršymas Internete (FACEIT.lT bei teminiuose resursuose), socialinis tinklas Facebook, pokalbių programa Skype, peržiūrima pora vaizdo klipų Youtube, per Winamp programą leidžiamas online radijas, peržiūrimas el. paštas, dirbama su Word dokumentais.

Testas „Video“ – tiesiog vyksta filmo peržiūra. Pasirinktas HD 720p kokybės ir  1 val. trukmės BBC dokumentinis filmas „Laukinė Kinija“ apie kinus, pandas ir šios šalies gamtą apskritai.

Ramybės būsenoje (parametras „Idle“) temperatūros fiksuojamas, kai nešiojamas kompiuteris yra įjungiamas ir paliekamas maždaug pusvalandžiui, t.y. su juo nieko nedaroma, tuo tarpu galintys įtakoti operacinės sistemos procesai (defragmentacija, OS atnaujinimų tarnybos ir t.t.) arba kita programinė įranga (saugumo paketai ir t.t.) yra atjungti.

Galiausiai nešiojamas kompiuteris pasmerkiamas darbui su komponentams „maksimalų stresą sukeliančiomis“ FurMark (GPU), OCCT-Linpack (CPU) ir HDTune (HDD). Palaukus 15 min., infraraudonųjų spindulių distanciniu termometru būdavo matuojama LCD ekrano, klaviatūros, apatinės nešiojamo kompiuterio dalies (dugno), išmetamo pro ventiliacinę angą oro, procesoriaus ir kieto disko (programos HWINFO pagalba) temperatūra.

Diagramose taip pat bus matomi keli rezultatai: režimas „Baterija“ – produktyvumo testai buvo vykdomi, atjungus išorinį maitinimo šaltinį (nešiojamas kompiuteris gali pasikliauti tik savo baterija), režimas „220V“ – prijungtas išorinis maitinimo šaltinis. Tokiu būdu matysime, ar veikia energijos taupymo technologijos, ir jei veikia, kaip efektyviai, t. y. ar dėl energijos taupymo režimų nukenčia sistemos produktyvumas.

Testų metu nešiojamas kompiuteris būdavo patalpinamas ant stalo (kietas paviršius).

Produktyvumo testai

Pirmasis testas – PCMark Vantage. Nors ir nebe naujas, tačiau jis neblogai parodo bendrą sistemos spartą:

 • Memories“ – testas yra skirtas išmatuoti sistemos produktyvumą, dirbant su skaitmeninėmis fotografijomis bei vaizdine medžiaga;
 • TV and Movies“ – aukštos raiškos vaizdinės medžiagos atkūrimas ir perkodavimas;
 • Gaming“ – matuojamas produktyvumas įvairiose 3D programose;
 • Music“ – įvairių garso formatų perkodavimas;
 • Communications“ – WEB resursų lankymas, darbas su el. paštu ir IP telefonijos naudojimas;
 • Productivity“ – dar viena nesudėtinga užduotis, kurioje modeliuojamas darbas su tipinėmis biuro programomis;
 • HDD“ – paskutinis testas, matuojantis tik duomenų kaupiklių posistemės darbą.

AMD Brazos platforma su 1,65 GHz APU E-450 (18 W TDP) priešakyje geriausiai atsiskleidžia tik tuomet, kai vyksta kova su konkurentais. Šį kartą varžovais parinktas 2 branduolių 1,6 GHz Intel Celeron B815 (35 W TDP), o taip pat 2 branduolių 1,6 GHz Intel Core i5-2467M (17 W TDP; Hyper-Threading palaikymas).

Galima konstatuoti, jog AMD procesorius gali prilygti nebent Celeron B815, nors daugumoje testų atsilieka net ir nuo jo. Tuo tarpu apie varžymąsi su Sandy Bridge architektūros Core i5 procesoriumi negali būti ir kalbos: atsilikimas kai kuriuose testuose (pavyzdžiui, dirbant su WEB technologijomis bei biuro programomis) siekia iki 2,5 karto. Aišku, kainų kategorijos, reikia prižinti, taip pat labai skirtingos (aišku, AMD naudai).

Integruotas į operacinę sistemą Windows 7 testas parodė, jog procesoriaus atveju turime reikalų su produktyvumo lygiu, kurį vartotojai savo laiku galėjo gauti Intel Napa platformos pavidalu (o tai yra populiarieji Intel Core Duo T2xxx ir Core 2 Duo T5xxx serijos procesoriai). Visi kiti komponentai pilnai atitinka tą kainą, kuria įvertintas šis nešiojamas kompiuteris.

Futuremark testai rodo, jog Radeon HD 6320 gali prilygti Intel HD Graphics 2000, kuriuos galima rasti Intel Celeron ir Pentium procesoriuose. Tai reiškia, jog apie komfortišką kadrų per sekundę skaičių 3D žaidimuose labai sunku kalbėti.

Unigine Heaven 3.0 (DirectX 11) teste Radeon HD 6320 dar bando rodyti „nagus“, tačiau maksimali sparta rodo tą patį – šis GPU skirtas ne 3D žaidimams.

Kompanijos WD kietas diskas WD5000LPVT dirba pakankamai tyliai, tiesa, darbas pradiniuose sektoriuose yra banguotas, taigi reikia laukti programinės įrangos (firmware) atnaujinimo, kuris turėtų pataisyti šį ypatumą. Temperatūros maksimalios apkrovos metu (+36oC) taip pat yra normos ribose.

Garso posistemė

Gamintojas apie ThinkPad Edge E325 garso posistemę nutyli. Ir tai daro ne veltui. Iš testų jau matėme, kad tai yra darbinis arkliukas, o Lenovo ThinkPad E325 garsiakalbių atveju tai reiškia, jog reikės prijungti išorinę akustiką, jei norėsite kokybiškesnio garso. Antra vertus, netriukšmingoje aplinkoje pažiūrėti filmą ar klausytis internetinio radijo tikrai pavyks. Žodžiu, kaina pilnai atitinka kokybę.

Autonominio darbo laikas ir temperatūros

Autonominio darbo laikas – viena iš pagrindinių mobilaus kompiuterio charakteristikų, o kartais tai net svarbiau, nei produktyvumas, todėl šio parametro matavimui dedikuojamas atskira skiltis. Testas buvo atliekamas su programa Battery Eater Pro. Testų metu buvo išjungti Sleep, Standby ir Hibernate režimai.

 • Autonominio darbo laikas:

Baterijos darbo laiko matavimus galima suskirstyti į kelis skyrius. Pirmuoju atveju galima tiesiog pažiūrėti į Lenovo nešiojamo kompiuterio su AMD Brazos platforma pasiekimus ir jie tikrai džiugina: maksimalus pasiekimas – virš 8 valandų, filmus galima žiūrėti virš 5 valandų, tuo tarpu maksimali apkrova atlaikoma virš 3 valandų. Tokiu būdu, Lenovo nešiojamą kompiuterį galima drąsiai rekomenduoti mobiliems vartotojams.

Dabar apie antrąją – pasvarstymų – dalį. Čia turėtume išvysti, kaip toli pažengė AMD su savo platformų energetiniu efektyvumu. Palyginimui pasitelkėme ultrabooką Acer Aspire S3 ir ne patį naujausią Intel procesorių Intel Core i5-2467M su 17 W TDP. Atsižvelgiant į baterijų talpų skirtumus (ir prisiminus produktyvumo rezultatus), galima nesunkiai paskaičiuoti, jog AMD platforma gana rimtai atsilieka, kalbant apie produktyvumą vienam energijos vienetui.

 • Temperatūrų matavimai:

Pastarojo testo metu temperatūra patalpoje sudarė +23 oC.

Iš karto reikėtų prisiminti anksčiau minėtus AMD APU įtampos rodiklius – minimali reikšmė sudarė šiek tiek virš 0,9 V. Atitinkamai galima matyti ir procesoriaus temperatūrą ramybės būsenoje – apie +54 oC. Palyginimui: Intel ULV procesoriai su 17 W TDP rodikliu, paprastai sutinkami ultrabookuose, dirba esant mažesnei įtampai, taigi yra ir apie 10oC – 15oC. Maksimalios apkrovos metu temperatūrų skirtumai sumažėja, tačiau vis tiek AMD atsilikimas stebimas ir čia.

Antra vertus, nepaisant palyginimų su konkurentų platformomis, Lenovo nešiojamas kompiuteris bandymų metu išliko tikrai vėsus, taigi diskomforto laikant jį ant kelių tikrai neturi kilti. Kitų komponentų temperatūriniai parametrai taip pat verti pagyrimo.

Kartu reikia paminėti ir aušinimo sistemos darbo ypatumus. Čia reikėtų įrašyti minusą Lenovo inžinieriams: aušinimo sistemos ventiliatorius neveiki iki maždaug +60oC, tačiau po to gana staigiai pradeda suktis, kol pasiekia maždaug 800 aps./min. greitį. Procesoriaus temperatūrai pasiekus maždaug +52oC – +53oC, ventiliatorius nustoja suktis. Deja, didžiausią akustinį diskomfortą sukelia ne ventiliatoriaus sparta, tačiau staigi darbo pradžia nuo 0 aps./min. iki maksimalių 800 aps./min. Įtakos, aišku, turi ir ventiliatoriaus konstrukcija. Vis tik ateityje norėtųsi sulaukti BIOS atnaujinimo, kuris šį ypatumą pakoreguotų, o geriausiu atveju leistų pačiam keisti ventiliatoriaus darbo ypatumus.

Korpuso temperatūros apkrovos metu

Lenovo ThinkPad Edge E325 privalumai ir trūkumai:

Privalumai:

 • Ilgas baterijos darbo laikas;
 • Patogi klaviatūra, minkštai ir tyliai veikiantys mygtukai;
 • Universalus, praktiškas periferinių jungčių komplektas;
 • Matinis paviršius (tame tarpe ir ekrano), patrauklus dizainas;
 • Pakankamai vėsus darbinis paviršius net ir esant maksimalioms apkrovoms.

Trūkumai:

 • Staigiai savo darbą pradedantis aušinimo sistemos ventiliatorius;
 • Elementari garso posistemė;
 • Minimalus indikatorių kiekis;
 • USB 3.0 sąsajos trūkumas.

Ypatumai:

 • Pakankamas produktyvumo lygis (ir nė trupučiu daugiau), dirbant su biuro programomis ir naršant Internete;
 • Nėra optinių diskų įrenginio;

Išvados

Lenovo ThinkPad Edge E325 paliko gana pozityvų įspūdį. Pirmiausia, tai yra tikrai mobilus nešiojamas kompiuteris, kuris leis kelionėje be vargo skaityti elektronines knygas, dirbti su dokumentais (tam tikrai pagelbės patogi klaviatūra), taip pat žiūrėti filmus ar klausytis muzikos. Kartu pasitalkins ir matinis ekranas bei visiškai matinis viso nešiojamo kompiuterio paviršius. Dar pridėkime platų (taip pat patogų) periferinių jungčių pasirinkimą bei vėsų korpuso paviršių ir gausime patrauklų, o kartu ir nebrangų sprendimą.

Iš minusų turbūt didžiausiu yra aušinimo sistemos darbo ypatumai, kuriuos galėtų panaikinti gamintojas, išleidęs BIOS atnaujinimą (o galbūt įdiegę ir kitokį ventiliatorių, jei toks aušinimo sistemos darbo ypatumas yra būtinas). Visiškai paprasta garso posistemė, iš esmės, atitinka nešiojamo kompiuterio pozicionavimą (vis tik tai yra biudžetinė klasė), indikatorių trūkumas taip pat dažnam vartotojui nepatogumų nesukels. Apie USB 3.0 trūkumą galima pasakyti tik tiek: geriau jau ši sąsaja būtų, ypač šiais laikais, kai informacijos kiekis sparčiai didėja.

Apie optinių diskų įrenginio nebuvimą taip pat sunku pasakyti vienareikšmiškai: kad tai trūkumas, paneigtų visa galybė planšetinių kompiuterių vartotojų, taip pat eilė ultrabookų bei MacBook Air savininkų. Antra vertus, turintys nemažą optinių diskų kolekciją trūkumą pajaus, tad teks įsigyti išorinį įrenginį.

Pabaigai specialiai paliktas produktyvumo lygio aspektas. Pastarasis ypatumų skiltyje atsidūrė ne veltui, kadangi gali sukelti daugiausia diskusijų. Iš vienos pusės, panaudota AMD Brazos platforma su APU E-450 yra tas sprendimas, kurį galima vadinti minimaliu produktyvumo etalonu, t.y. lėtesnės sistemos ribotų darbą netgi su biuro programomis bei darbą su internetiniais resursais. Kai kam minimalūs reikalavimai gali skambėti kaip visiškai neperspektyvios platformos sinonimas. Antra vertus, reikia paminėti, jog šios apžvalgos autorius sėkmingai darbuojasi ir su Intel Yonah (T2xxx) ir Merom (T5xxx) procesorius turinčiais nešiojamais kompiuteriais, kuriems jau penkeri – šešeri metai, o dabartinio herojaus su AMD E-450 produktyvumo lygis yra labai panašus.

Taigi viską susumavus, galima teigti, jog Lenovo ThinkPad Edge E325 tinka neišrankiems vartotojams, kuriems reikia nebrangaus, tačiau nedidelio nešiojamo kompiuterio, o veikla apsiribos naršymu Internete ir darbu su įprastomis biuro programomis. Aišku, raudonos spalvos dangtis papildomai sufleruoja, kad tikslinė auditorija – gražiosios lyties atstovės, kurioms tikrai patiks nedidelis nešiojamo kompiuterio svoris. Kartu šį Lenovo produktą galima rekomenduoti mindantiems universitetų slenksčius studentams bei tą ketinantiems daryti moksleiviams.

12 komentarai (-ų)

 1. Paulius parašė:

  Visai žavus modelis. O kaip su vaizdo medžiagos atkūrimu? Kadangi yra HDMI išėjimas ir darbo laikas tikrai ilgas, jį drąsiai būtų galima prijungti prie Full HD ar dar didesnės raiškos TV. Kaip šiam mažyliui seksis atkurti 1080p video?
  Kitas dalykas yra garantija. Patikrinau du populiarius pardavėjus, vienas duoda 12 mėn., kitas 24 mėn. Neaišku kaip sureaguotų autorizuotas servisas, nejaugi neaptarnautų praėjus 13 mėn. nuo pirkimo datos? Perkantiems siūlau išsiaiškinti.

  • Saulius parašė:

   Ne toki modeli, bet su tokiu dar silpnesniu APU ant Full HD moniko eina nuostabiai galiu pasakyti, nepastebejau tiek zaisdamas tiek ziuredamas filmus ar pns skirtumo nuo loptopo ekrano ir mano Dell U2311H.

   Kas del garantinio, tai manau cia ir taip viskas aisku visiems yra. Tu perki parduotuveje, ji yra kaip ir tarpininkas. Tau parduotuve seteikia tarkim 12 menesiu garantija, bet gamintojas 24, tai jai tarkim kokia 15 menisiam sugenda, ta parduotuve neaptarnauja, bet aptarnauja pats gamintojas, t.y siunti loptopa ar ka kita, gamintojui ir sutvarko. Del siuntimo islaidu nezinau kaip su Levovo, bet kai kurios firmos padengia tas islaidas, kai kur reikia paciam susimoketi uz siuntima.

   • Saulius parašė:

    Tiesa pamirsau pamineti, kad 1080p filmu jau nepaziuresi, kaip ir per youtube 🙂 Bet pakankamai neblogai susitvarko su 720p

   • keliautojas laiku parašė:

    neklaidink – Lietuvoje minimali garantija yra 24 menesiai. per ta laika sugedus gali kreiptis i garantini ar pas pardaveja ir prasyti suremontuoti ar pakeisti i kita toki pati (jei tokio nera i panasu), ar grazinti pinigus. tokia pati praktika galioja ir eu teritorijoje. pasirinkus remonta garantinis turetu apsisukti per 14 dienu, bei apmoketi siuntimo islaidas. visas garantinio remonto laikas prisideda prie garantijos trukmes, pvz truko 14 dienu, reiskia garantija nustoja galioti po 24men + 14 dienu.

    • Saulius parašė:

     Ten pavisdis buvo… Beto tikrai ne visi gamintojai apsiema apmoketi siuntimo islaidas.

    • keliautojas laiku parašė:

     to Saulius
     jei gamintojas neapsiima apmoket siuntimo, tada grazini pardavejui ir tegu jis siuncia.

 2. BigR parašė:

  Duodu didelį pliusą vien už tai, kaip lengvai galima modifkuoti laptopo vidų 🙂

  • Paulius parašė:

   Na čia tai jau tikrai verta pliuso 🙂 Po kažkuria apžvalga net rašiau, ar apskritai tokių dar būna. Pasirodo būna…

 3. stalker184 parašė:

  kaip savo klases atstova tikrai uzskaitau. Produktyvumo stygiu kompensuoja baterijos tarnavimo laikas, kas tokios klases kompai yra gerokai svarbiau.
  o visa ergonomika, dizainas bei 13″ ekranas labai tinka dinamiskam vartotjui ir moterims 🙂

  • BigR parašė:

   Kad raudonas, tai nereiskia ,kad moterims 🙂 Pats turiu raudona laptopa nors esu vyriskos lyties atstovas 🙂

   • guru parašė:

    antru sakiniu viską ir pasakei: raudonas laptopas – tai užslėptas noras patikti moterims 😉 čia, aišku, pagal Froidą 🙂


Kitos kategorijos naujienos