Linus Torvalds iškritikavo nešiojamus kompiuterius ir žemos raiškos ekranus


Mobilių kompiuterių progresas sustojo prieš keletą metų ir net šviežios reklaminės kampanijos bei madingas pavadinimas „ultrabook“ negali paslėpti to regreso, kuris dabar vyksta mobilių kompiuterių industrijoje. Operacinės sistemos Linux „tėvas“ Linus Torvalds savo tinklaraštyje ragina nešiojamų kompiuterių gamintojus sekti planšetinių kompiuterių kūrėjų pavyzdžiu.

Linus Torvalds visiškai nesupranta, kodėl nešiojamų kompiuterių gamintojai neprogresuoja

Mobilių įrenginių – planšečių ir išmaniųjų telefonų – tobulinimas vyksta žymiai greičiau. Jau dabar Nexus 10, kompanijų Google ir Samsung pajėgomis sukurta planšetė, gali pasigirti ne tik itin didele 10,1“ įstrižainės ekrano raiška (2560 x 1600), tačiau ir sąlyginai žema kaina: už bazinį modelį prašoma vos $399. Linus Torvalds tiesiog nesupranta, kodėl negalima padaryti 2560 x 1600 taškų raiškos standartine ir, pavyzdžiui, 11“ įstrižainės ekranus turinčiuose nešiojamuose kompiuteriuose. Akivaizdu, jog problema slypi ne atitinkamų LCD ekranų trūkume, o kažkur kitur.

Linux „tėvas“ taip pat iškritikavo požiūrį, jog didelės raiškos ekranas ne geriausiu būdu tinkamas tekstinei informacijai atvaizduoti. Linus Torvalds rašo, jog aukštos raiškos kokybiškų šriftų negalima lyginti su „smulkiu šriftu“ (net jei matomas šių simbolių dydis yra panašus). Jis taip pat pridūrė, jog aukštos raiškos šriftai padės žmonėms su regos sutrikimais be didelių problemų skaityti.

Ką gi, sunku nesutikti su ekscentriškuoju Linus Torvalds. Kartu galima pridurti, kad nešiojamų kompiuterių progresas sustojo ne tik ekranų ir jų raiškų srityje. Galima paminėti ir tuos pačius nešiojamų kompiuterių korpusus (kalbama apie tuos standartinius, dažniausiai perkamus vidutiniokus), kurie jau gerus penkerius metus nesugeba suplonėti mažiau 30 mm. Reikia tikėtis, kad sparčiai populiarėjantys planšetiniai kompiuteriai taps tuo spyriu į minkštąją vietą, priversiančiu nešiojamų kompiuterių gamintojus tobulinti savo produkciją.

2 komentarai (-ų)

  1. isprotejes del Samsung parašė:

    Teisybe.Nes nesiojamu ekranai apgailetini

  2. Seven parašė:

    Yra ir tiesos ir ne visai. Aukstos rezoliucijos ekranai yra tikrai geriau, jeigu softas normaliai juos isnaudoja. Deja, Linux’as tikrai dar nepriejes iki tokios stadijos. I retina tipo Macbook buvo irasytas Ubuntu, tai vaizdelis tikrai tragiskas, kai viskas scale’ina nesamoningai primityviai tik pagal rezoliucija. Gaunami juokingai mazi vizualiniai objektai ir apskritai visas GUI tampa sunkiai naudojamas:

    http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=apple_mbpr_linux&num=1


Kitos kategorijos naujienos