Paskelbta planšetės Microsoft Surface su Windows 8 Pro kaina


Dar visai neseniai gandai ėmė kalbėti apie tai, jog korporacija Mirosoft, nepatenkinta maža planšetinių kompiuterių Surface RT paklausa, gali pagreitinti versijų su x86 procesoriais ir Windows 8 Pro pasirodymą. Neva tai gali įvykti jau gruodžio mėnesį. Matyt, programinės įrangos gigantas atidžiai seka tokią informaciją, kadangi labai greitai kompanijos tinklaraštyje atsirado šį gandą paneigianti publikacija.

Tvirtinama, jog planšetiniai kompiuteriai Surface Pro su operacine sistema Windows 8 Pro pasirodys 2013 m. sausio mėnesį, o ne gruodį. Be to, versijos su 32 GB duomenų kaupikliu sudarys $899 (~ 2430 lt), o už 64 GB teks atiduoti visu šimtu dolerių daugiau. Prijungiamas klaviatūras Touch Cover arba Type Coverteks įsigyti atskirai, jų kaina sudaro $100.

Taip pat galima rasti Surface Pro charakteristikas, jos publikuotos Microsoft puslapyje. Galima pažymėti, kad tam tikrose vietose skirtumai yra žymūs: Surface Pro korpuso storis, lyginant su Surface RT, padidėjo nuo 9,4 mm iki 13,5 mm, o svoris neviršija 900 gramų, nors ARM platformą turintis sprendimas sveria tik 680 g. Operatyvios atminties kiekis išaugo nuo 2 GB iki 4 GB, tuo tarpu 10,6“ ekrano raiška sudaro 1920 x 1080 (Surface RT šis parametras lygus 1366 x 768). Multisensorinė įvestis palaiko dešimt prisilietimo taškų vienu metu (vietoj penkių). Antra vertus, Surface RT iš karto komplektuojamas su klaviatūra, tuo tarpu Surface Pro atveju, kaip jau minėta, ją reikės įsigyti atskirai.

Naujosios planšetės pagrindą sudarys Intel Core i5 procesorius su Intel HD Graphics 4000, įdiegta mini-DisplayPort sąsaja, kuri leidžia į išorinį monitorių išvesti vaizdą iki pat 2560 x 1440 taškų raiškos. Surface Pro taip pat gavo pilno dydžio USB 3.0 lizdą, kai Surface RT atveju reikės tenkintis tik USB 2.0. Taip pat padidinta baterijos talpa nuo 31,5 mAh iki 42 mAh. Tiesa, tai nepadės išlaikyti baterijos darbo trukmės, kaip Surface RT atveju: naujasis Surface Pro dirbs tik 4,5 valandos vietoj ankstesnių devynių. Tokiu būdu, galima konstatuoti, kad naujasis Microsoft sprendimas savo esybe (tame tarpe ir kaina) yra ultrabookas su sensoriniu ekranu, tačiau be klaviatūros. Taigi kas patogiau, nuspręs pats vartotojas.

2 komentarai (-ų)

  1. Karvė parašė:

    Va tos 4.5h tai kažkaip nelabai – net ultrabookai daugiau žada (pvz 13″ Air up to 9 hrs). Realiai kaip planšetės ir nepanaudosi – pvz iPad numetei ir po pusės dienos gali toliau naudotis, šitą gi reikės kabinti ant laido…

  2. Ooo parašė:

    Tegu jie pasislepia su tokiu Šūdu už tokią kainą:) eilinį kartą patirs visišką fiasko, nebūtų Microsoft.


Kitos kategorijos naujienos