Mokestis už realizmą žaidime – kalėjimas svečioje šalyje


Darykite žaidimus namų šeimininkėms ir joks areštas bus nebaisus!

Dar rugsėjo mėnesį rašėme, kad studija Bohemia Interactive nusiuntė į Graikiją kelis savo darbuotojus, kurie Lemnos saloje filmavo ir fotografavo karinius objektus, taip siekdami suteikti daugiau tikroviškumo savo projektui ArmA 3. Abu čekų studijos atstovai buvo suimti ir apkaltinti šnipinėjimu, o už tai Graikijoje gresia iki 20 metų kalėjimo.

Dabar paaiškėjo, kad ArmA 3 projekto vadovas Ivan Buchta ir žaidimo lygių dizaineris Martin Pezlar gavo atsakymą į advokatų parengtą apeliaciją dėl kaltinamojo nuosprendžio, o atsakymas tikrai nedžiugina – apeliacija atmesta. Tokiu būdu, du čekų kompiuterinių žaidimų kūrėjai iš studijos Bohemia Interactive jau 74 diena, kaip trina gultus graikų kalėjime.

Šiuo metu Internete pradėta plataus masto kampanija, kuri skirta suimtiems ArmA 3 kūrėjams palaikyti. Buvo sukurtas netgi specialus puslapis, raginantis surengti protesto eisenas, aišku, gana greitai atsirado ir Facebook grupė ir t.t. Palinkėkime čekams sėkmės, o kartu galima pastebėti, jog šiais laikais realizmas gali būti kenksmingas. Dar visai neseniai rašėme, jog už projekto Medal of Honor: Warfighter kūrėjų konsultavimą buvo nubausti Jungtinių Valstijų specialiųjų pajėgų padalinio US Navy SEAL kariai, kuriems skirtos nuobaudos už užslaptintos informacijos panaudojimą. Taigi dar kartą tenka pripažinti: kas per daug, tas nesveika. Netgi realizmo žaidimuose atveju.

2 komentarai (-ų)

  1. Karvė parašė:

    Bus gera pamoka, kad reikia kartais ir mąstyti.


Kitos kategorijos naujienos