Naujas Intel prezidentas turės tęsti mobilią kompanijos kryptį


Kaip jau puikiai žinome, apie pasitraukimą iš Intel prezidento posto prieš keletą dienų pareiškė Paul Otellini. Nors procesorių giganto atstovai spaudai nuolat kalba apie dabartinio Intel vadovo norą pasitraukti į pensiją, tačiau pikti liežuviai kalba apie P. Otellini nesugebėjimą reikiamai plėsti veiklą mobilių įrenginių segmente. Sustingusi x86 suderinamų įrenginių rinka, kurioje Intel pozicijos tradiciškai stiprios, dabar nuolat silpnėja dėl nestabilios pasaulinės ekonomikos padėties, o nuolat augančiam planšetinių kompiuterių ir ypač išmaniųjų telefonų rinkai Intel ilgai negalėjo nieko pasiūlyti.

Štai tokie mobilūs daikčiukai, greičiausiai, ir verčia Paul Otellini užleisti vietą kitiems

Puikiai žinome, kad tarp „protingų įrenginių“ dominuoja ARM stovyklos atstovai, kurie plėtoja to paties pavadinimo SoC mikroschemas. Gana daug kas kalba, jog Intel tiesiog pavėlavo į šią rinką. Dar daugiau, ARM dabar grasina iš Intel atimti dalį serverių rinkos, kurioje pelningumas tradiciškai yra didelis. Galima priminti, jog netgi procesorių giganto pagrindinis konkurentas – kompanija AMD – savo produktų priešakyje nebestato x86 procesorių, nuolat kalbėdama apie 64 bitų mikroschemas su ARM architektūra, taip pat hibridinius variantus, apjungsiančius x86 + ARM branduolius. Nenuostabu, jog esant tokioms sąlygoms, reikalinga ir strategijos, ir ideologijos, ir vadovybės kaita.

Štai resursas CRN sugalvojo apklausti įvairių IT kompanijų vadovus apie pamainą Intel prezidentui Paul Otellini. Beveik visi kaip vienu balsu teigė, kad būsimas vadovas turės išspręsti gana sudėtingą uždavinį: kaip adaptuoti x86 architektūrą mobiliems įrenginiams, tokiems kaip planšetės ir išmanieji telefonai. Šiemet pasirodžiusi Medfield platforma neturi svarių pranašumų prieš ARM architektūrą (nors žymių trūkumų taip pat nėra). Vis tik be akivaizdžių pliusų Intel negalės naudotis pamėgta taktika, kai savo sprendimus parduoda su didele pelno marža.

Apklaustieji technologijų industrijos ekspertai sutiko, jog būsimo Intel prezidento užduotimi taps pasirodymo mobilioje rinkoje užbaigimas, kartu išsaugant susifokusavimą ties pelningų sprendimų, skirtų serveriams, nešiojamiems kompiuteriams ir stacionarioms sistemoms, gamyba. Bet kokiu atveju, pokyčiai rinkoje primena tektoninių plokščių judėjimą, kurių pasekmės dažnai yra esminės, o kartais net katastrofiškos – net ir praeityje buvo dideli žaidėjai vėliau tampa niekuo. Prisiminkime kad ir faktą, jog Qualcomm rinkos vertė jau didesnė, nei Intel. O tai labai rimtas ženklas, kad gresia didelės permainos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos