nVidia kol kas atsisako įvardinti Project Denver debiuto datą


Kompanija ARM jau atskleidė savo planus, susijusius su 64 bitų procesorių (Cortex-A50 architektūra) plėtra. Žinoma, serverių segmentui tokios naujovės turi ypatingą reikšmę, kadangi 64 bitų procesoriai nuima apribojimus dėl maksimalios operatyvios atminties talpos, kadangi dabar 32 bitų sprendimai negali pasinaudoti daugiau nei 4 GB.

Kompanija nVidia taip pat nesusilaikė nuo komentarų apie savo planus šioje sferoje, nors ARM pranešime spaudai nebuvo užuominų apie nVidia kaip galimą Cortex-A50 licencijatą. nVidia vyriausiasis technologas Steve Scott, duodamas interviu resursui Computerworld, pranešė, jog Tegra procesoriai greitai įgys galimybę skaičiavimams panaudoti ir integruotą grafinį branduolį. Taip pat šiame dešimtmetyje planuojama išleisti Tesla spartintuvus, kurie tam tikrame lygmenyje integruos skaičiavimų ir grafinius branduolius.

nVidia atstovai savo el. laiške leido suprasti, kad darbai prie Denver projekto tęsiasi – šie sprendimai turėtų naudoti ARM architektūros procesorius su 64 bitų instrukcijų palaikymų. Akivaizdu, jog tokio tipo skaičiavimų branduolių bus šalia nVidia grafikos, kuri jau seniai sugeba sėkmingai susidoroti su intensyviais skaičiavimais.

Neseniai pristatytas superkompiuteris Titan, Steve Scott teigimu, iki 90% skaičiavimų atliks būtent nVidia Tesla K20 spartintuvų dėka. Bendras sistemos spartos lygis sieks 20 PFLOPs. Žinoma, Project Denver sprendimai taip pat bus panaudoti superkompiuteriuose. nVidia nenoras įvardinti pirmųjų tokio tipo spartintuvų terminų kelia tam tikrą nepasitikėjimą, tačiau ir ARM žada, jog Cortex-A50 sprendimai pasirodys ne anksčiau kaip  2014 m. Šiuo atveju, nVidia sau duoda laiko iki dešimtmečio pabaigos. Reikia pažymėti, jog anksčiau nVidia vadovas Denver projekto debiutą siejo su 2014 m., nors tai įtakos tik mobilių įrenginių segmentą. Serveriams skirti sprendimai greičiausiai bus vadinami Project Boulder.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos