nVidia pajamas didins žaidimams skirtų kompiuterių rinka


Apie kompanijos finansinius pasiekimus jau pakalbėjome, tad šį kartą užsiimsime apie nVidia vadovo Jen-Hsun Huang emocinius išpuolius nebrangių asmeninių kompiuterių atžvilgiu, kuriuos greitu metu turėtų pakeisti planšetiniai kompiuteriai (jei tikėti kompanijos vadovo pareiškimais). Taigi ar tik nepradės nVidia galva tvirtinti, jog žaidimų konsolės visiškai išstums žaidimų kompiuterius?

Kad būtų galima atsakyti į šį klausimą, derėtų šiek tiek sugrįžti prie kompanijos ketvirčio ataskaitos. Pradėsime nuo to, jog nVidia gavo 61,4% pajamų ir grafinių procesorių realizacijos. „Konsolinės“ pajamos ištirpsta kažkur tuose 20% pajamų, kurias nVidia gauna iš vartotojiškų produktų realizacijos, o čia įeina ir Tegra procesoriai. Paties nVidia prezidento teigimu, praėjusiame ketvirtyje kompanija iki 30% pajamų gavo iš produktų, kurie nėra susiję su asmeniniais kompiuteriais. Prieš tris metus ši dalis sudarė vos 7%. Ir nors paklausos vektorius akivaizdžiai linksta į „post-PC“ eros produktus, kalbėti apie žaidimams skirtų asmeninių kompiuterių išnykimą dar ankstoka.

GPU rinkos pozicijos, nVidia vadovo teigimu, šiuo metu stiprios kaip niekada. Apskritai žaidimams skirtų vaizdo plokščių segmentas išlieka vienu ir pagrindinių pajamų augimo šaltinių. Jen-Hsun Huang tvirtina, jog dauguma žaidimų gerbėjų vis dar naudoja žemesnio lygio vaizdo plokštes, nei rekomenduoja žaidimų gamintojai, taigi rinkos potencialas yra didelis, ypač atsižvelgiant į šio sezono projektus (dabartinius ir būsimus) Creed III, Far Cry 3 ar Call of Duty: Black Ops 2.

Pavyzdžiui, Kinijoje dominuojančia žaidimų platforma išlieka asmeninis kompiuteris, o ne konsolės. Daugelio vartotojų režimui pritaikytų žaidimų populiarumo augimas taip pat skatina GeForce šeimos grafinių adapterių paklausos augimą. Iš esmės, žaidimams skirtų vaizdo plokščių rinkos potencialą kompanijoje nVidia vertina teigiamai, aišku, atsižvelgiant į sunkią pasaulinės makroekonominės situacijos įtaką atskiriems regionams.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos