OCZ anonsavo SSD Vector kaupiklius su Barefoot 3 kontroleriu


Kompanija OCZ Technology, nors ir vykdo savo SSD kaupiklių asortimento optimizavimą (iš esmės, tai reiškia kai kurių modelių linijų atsisakymo), tačiau neatsisako perspektyvių produktų. Vienu iš jų tapo SSD diskų Vector  serija su firminiu Indilinx Barefoot 3 kontroleriu.

Indilinx Barefoot 3 – tai ilgai lauktas OCZ Technology inžinierių kūrinys, kurį galima laikyti nuosavu kompanijos kūriniu. Priminsime, jog ankstesnė dvi Barefoot kontrolerio kartos naudojo kompanijos Marvell įdirbį. Dabartiniuose trečios kartos Barefoot kaupikliuose naudojama MLC atmintis, kurią gamina bendra Intel ir Micron gamykla, naudodama 25 nm technologinį procesą.

Naujieji OCZ Vector atstovai gavo 7 mm aukščio aliuminio korpusą, o tai leidžia vartotojui juos naudoti ir kompaktiškuose nešiojamuose kompiuteriuose. Be to, stacionariuose kompiuteriuose juos bus galima įdiegti taip pat be papildomų problemų – komplekte yra 3,5“ adapteris. Savo ruožtu, vartotojui prieinama ir programa Acronis True Image HD, kurios dėka galima lengvai perkelti savo duomenis iš seno į naują kaupiklį.

OCZ Vector seriją sudaro 128, 256 ir 512 GB talpos kaupikliai. Paskutinieji du turi identiška duomenų skaitymo ir įrašymo spartą – atitinkamai 550 MB/s ir 530 MB/s. produktyvumo lygis, dirbant su atsitiktiniais 4 Kb dydžio blokais, sudaro 100 000 IOPS (skaitymas) ir 95 000 IOPS (įrašymas). Savo ruožtu, 128 GB talpos modelis turi mažesnį duomenų įrašymo greitį – 400 MB/s, o darbas su  4 Kb blokais neviršija 95 000 IOPS (skaitymas).

Energijos suvartojimo lygis ramybės būsenoje sudaro 0,9 W, apkrovos metu – 2,25 W. Ilgaamžiškumas – 1,3 mln. valandų, tačiau OCZ pateikia ir kitokius SSD Vector resurso parametrus. Žadama, kad kaupiklis atlaikys kasdien perrašomus 20 GB duomenų, o tai sudaro penkerių metų laikotarpį. Būtent tokiam laikui ir suteikiama garantija. Tokiu būdu, jei vartotojas, pavyzdžiui, per trumpesnį nei penkerių metų laikotarpį sugebės perrašyti maždaug 36 TB duomenų, garantija baigsis kiek anksčiau.

JAV rinkoje OCZ Vector kaupikliai kainuoja (be mokesčių): 128 GB ($150, arba ~ 405 lt), 256 GB ($270, arba ~ 729 lt) ir 512 GB ($560, arba ~ 1510 lt).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos